Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2013
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė 2 372 166 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Xhafaj, tė ardhura nga paga pranė ISSH, 822 197 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Xhafaj, tė ardhura nė vlerėn 10 855 256 lekė nga shitja e tre apartamenteve me sip. totale 220 .5 m2, nė Pogradec, tė pėrfituara me shkėmbim trualli.
3) Znj. Amantia Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrbimet pranė "Deloitte Albania" pėr periudhėn Tetor-Dhjetor 132 683 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function-
Others
1) Gjendja e llogarive nė euro nė fund tė vitit 7 862 euro.
2) Gjendja e llogarive nė lekė nė fund tė vitit 428 677 lekė.
3) Gjendja e llogarive nė dollarė nė fund tė vitit 616 dollarė.
4) Depozitė bankare nė fund tė vitit me vlerė 1 001 000 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Xhafaj, gjendja e llogarisė nė fund tė vitit 65 521 lekė.
6) Znj. Xhafaj, dhėnie huaje me vlerė 6 500 000 lekė njė personi tė tretė, pa interes, me afat shlyerje Dhjetor, 2014. Burimi: tė ardhurat nga shitja e apartamenteve.


DECLARED EXPENSES 2013
Expense Description

1) Pagesė detyrimi me vlerė 9 162 euro pėr njė kredi bankare tė marrė nė vitin 2006 pėr blerje apartamenti.
2) Pagesė detyrimi me vlerė 25 000 euro pėr shlyerje kredie tė marrė pėr blerje makine.