Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) SENKA Lezhe 1,516,690 2022-03-25 2022-03-29 42421270012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 251 DT 31.08.2020,KONTRATE NR 5536/3 DT 13.08.2019,URDHER PROK NR 6857 DT 04.07.2019,NJ FITUESI DT 09.08.2019,AKT KOLAUDIM DT 07.12.2019,RIK I RRUGES UNGREJ-KALIVAÇ
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 2,000,000 2022-02-21 2022-02-23 3621130012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RKNSTR GODINE +ND PALESTRE SHKOLLA ADEM VRAPI FAT 231 SERI 68794881 DT 21/05/2020
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 2,805,230 2021-12-29 2021-12-31 42921130012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PER BASHK.ROSK U.TIT 159 DT 28/12/2021,AKT KOL 21/06/2019,CMPERF NE DOREZ 17/12/2021,PVRB I MARRJES NE DOREZ 17/12/2021
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 4,595,874 2021-12-29 2021-12-30 42721130012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PER BASHK.ROSK U.TIT 154 DT 28/12/2021,AKT KOL 21/02/2020,CMPERF NE DOREZ 17/12/2021,PVRB I MARRJES NE DOREZ 17/12/2021
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 14,741,638 2021-12-29 2021-12-30 187821260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr37/2021 dt 30.11.2021 situacion nr 08 ndertim i rrjetit te jashtem dhe te brenshen te ujesjellesit Lac
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 2,088,176 2021-12-29 2021-12-30 1021260072021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft nr 31 dt 28.10.2021 situacion nr 7 ndertim i rrjetit te jashtem e te brenshem ujesjellesi Lac faza II
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 16,176,463 2021-12-29 2021-12-30 821260072021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 320/13 dt 14.12.2020 ft nr 23 dt 30.07.2021 situacion nr 3 per hapjen e pus-shpimeve bashke me linjat transmetuese per furnizimin me uje te qytetit Lac
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 28,556,179 2021-12-29 2021-12-30 1221260072021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft nr 2 dt 29.12.2021 situacion nr 8 ndertim i rrjetit te jashtem e te brenshem ujesjellesi Lac faza II
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 30,659,821 2021-12-29 2021-12-30 187921260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Kurbin paguar kontrtae nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 1/2021 dt 29.12.2021 situacion nr 09 ndertim i rrjetit te jashtem dhe te brenshen te ujesjellesit Lac
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 17,418,967 2021-12-29 2021-12-30 1321260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 320/13 dt 14.12.2020 ft nr 39 dt 30.11.2021situacion nr 4 per hapjen e pus-shpimeve bashke me linjat transmetuese per furnizimin me uje te qytetit Lac
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 47,139,444 2021-12-28 2021-12-30 73810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 32/2021 dt 09.11.2021, sit nr 3 (23.09.2021-04.11.2021)
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 6,420,000 2021-12-24 2021-12-30 137910100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Min.Fin.Kthim 5% te garancive te punimeve rikonstruks. shkoll. Profesionale Thoma Papapano Gjirokaster (C0676),Urdh.nr 16399/2 dt 16.12.2021, , akt. Kolaud.,dt. 10.06.2020, certifik. perfundim, , kopje u.sh.
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,526,605 2021-12-22 2021-12-28 70221650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5% objek ujesj rajon Vore,Muçaj,KoderVore,urdh kryet 184 dt 15.11.2021,kontr 959/5 dt 14.5.2018,situac pefund 6.5.2019,Akt kolaudimi 959/15 dt 17.7.2019,çertif dorezimi 6319/3 dt 13.09.2021,fat 186 dt 6.5.2021 seri 68794836
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 2,376,536 2021-12-07 2021-12-09 133121460012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO rik shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 akt kolaudim dhe certifikat e perkoheshme dt 13.10.2020 certifikate perfundimtare dt 02.12.2021
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 2,489,439 2021-12-07 2021-12-09 133021460012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% GO rik shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 akt kolaudim dhe certifikat e perkoheshme dt 13.10.2020 certifikate perfundimtare dt 02.12.2021
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 18,668,610 2021-11-24 2021-11-25 165621260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Kurbin paguar ft nr 30/2021 dt 21.10.2021 kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 situacion nr 07 Ndertim i rrjetit te jashtem e te brenshem i ujsjellesit qytetii Lac
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 23,999,736 2021-11-23 2021-11-25 165521260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar ft nr 17/2021 dt 29.06.2021 kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 situacion nr 6 Ndertim i rrjetit te jashtem e te brenshem i ujsjellesit qytetii Lac
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 1,207,252 2021-11-10 2021-11-11 62221650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5% garanci,kontrate 6917/5 dt 19.3.2019,situac perf 10.06.2019,fat 198 dt 3.07.2019,akt kolaudimi 3127/1 dt 3.07.2019,Çertifikate dorezimi 3127/3 dt 3.07.2019
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 36,955,912 2021-11-05 2021-11-08 721260072021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr101/13 dt 23.06.2020 ft nr 31 dt 21.08.2021 situacion nr 7ndertijm i rrjetit te brenshem dhe te jashtem te Ujsjellesit Lac Faza II
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 4,750,000 2021-10-27 2021-10-29 154021260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 1608/19 dt 30.05.2019 ft nr 250 dt 31.08.2020 seri nr 68794900 situacioni nr 4 Rikonstruksion i plote i shkolles 9 vjecare Mark Trokthi Lac