Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 9,500,000 2021-04-12 2021-04-13 52421260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar KONTRATE NR 1408/19 DT 30.05.2019 FT NR 244 DT 17.08.2020 SITUACION NR 3 I SHKOLLES MARK TROKTHI
  Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 8,184,118 2021-03-29 2021-03-30 51321070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK DHE RIP I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/44 DT 12.10.20 LIK FAT 3/2021 DT 26.2.21 SIT NR 3 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 1,519,027 2021-03-11 2021-03-16 19321030012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim furnitorin SENKA per likujdim 5% te objektit "Rik. i shkolles 9 vjecare Godvi", PV kolaudimi dt.10.12.2019, PV i marrjes ne dorezim dt 15.02.2021, Urdher nr 700 dt.11.02.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 151,953 2021-03-11 2021-03-16 19321030012021/1 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim furnitorin SENKA per likujdim 5% te objektit "Rik. i shkolles 9 vjecare Godvi", PV kolaudimi dt.10.12.2019, PV i marrjes ne dorezim dt 15.02.2021, Urdher nr 700 dt.11.02.2021.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 9,500,000 2021-03-11 2021-03-12 221260072021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 320/13 dt 14.12.2020 ft nr 6 dt 08.03.2021 seri nr 8b81cbfd-4e5f-43b5ala4-aec6a0924999 likujdim i situacionit nr 2 hapja e pus shpimeve dhe ndertimi i stacionit te ri te pompimit
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 9,500,000 2021-03-10 2021-03-12 37121260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 4/2021 dt 08.03.2021 situacioni nr 4 ndertim i rrjetit te brenshem dhe jashtem ujesjellesi qytetitLac
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 19,000,000 2021-03-11 2021-03-12 121260072021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft nr 5 dt 08.03.2021 situacioni nr 4 Ndertim i rrjetit te brenshem dhe te jashten ujesjellesi qytetit Lac
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 3,800,000 2021-03-09 2021-03-10 13821650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk Vore,lik lik situac nr 1 depo Uji Berxull Vore,urdh kryet nr 22 dt 5.03.2021, vazhd kontr 939/5 dt 11.05.2018, vazhd situac nr 1 dt 22.08.2018,fat 144 dt 22.08.2018 seri 27125144
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,750,000 2021-03-05 2021-03-08 13421650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk Vore,lik Rikonstr linja furniz uje Koder Vore,Fushe Preze,urdh tit 19 dt 4.03.2021,,vazhd kontr 69175 dt 19.03.2019,situac nr 3 dt 03.072019,fat 198 dt 03.07.2019 seri 68794848,akt kolaud 3127 dt 03.07.2019,
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,750,000 2021-03-05 2021-03-08 13321650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk Vore,lik lik situac perfund ujesj rajonal njesia Preze,urdher tit 18 dt 4.03.2021,vazhd kontr 959/5 dt 14.5.2018,situac 6.05.2019,fat 186 dt 6.05.2019 seri 68794836
  Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 53,378,948 2021-02-18 2021-02-19 17921070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK OSE RIP. I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/44 DT 12.10.20 LIK FAT 380 DT 8.2.21/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 950,000 2021-02-18 2021-02-19 6821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHAB I AMBJ SPORT TE SHK ALUSH GREPCKA KNTR 3660 DT 21/09/2018,FAT 13/06/2019
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 14,507,967 2021-01-19 2021-01-22 152310100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Rikonstruks.shkoll.AMP.Th.Papapano Gjirokaster Fat. Nr.239, dt.20.07.2020 seri.68794889, cert.marrje perk.dorezim,p.verb. dt.21.07.20, situac nr.6,Shkr. Nr.13663/1 dt.17.07.20, rap perf, kont.nr.2831/8 dt.12.07.19,memo nr.13663/2,dt
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,750,000 2021-01-13 2021-01-19 63021650012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,likujesj Vore,Njesia Preze,urdher kryet 83 dt 18.12.2020,vazhd kontr 959/5 dt 14.05.2018,relacion 12.11.2018,situac dt 06.5.2020,fat 186 dt 06.5.2019 seri 68794836
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 11,903,879 2021-01-08 2021-01-19 152410100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Rikonstruks.shkoll.AMP.Th.Papapano Gjirokaster Fat. Nr.234, dt.30.06.2020 seri.68794884, p.verb. dt.31.07.20, situac nr.5,Shkr. Nr.12446 dt.02.07.20, memo nr.12446/1 prot dt 20.07.20, kont.nr.2831/8 dt.12.07.19
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 34,717,379 2020-12-28 2020-12-31 6721260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft nr 269 dt 24.12.2020 seri nr 91500119 situacion punimesh nr 3
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 5,700,000 2020-12-29 2020-12-31 63121650012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bash Vore,lik ujesj Vore,Koder Muçaj,urdh kryet 84 dt 18.12.20,urdh prok 6917 dt 14.12.2018,njof fit 6917/4 dt 4.3.2019 APP 10 dt 11.05.2018,kontrate 69175 dt 19.3..2018,situacnr 3 dt 3.07.2019,fat 198 dt3.0.2020 seri 68794848
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 3,282,624 2020-12-28 2020-12-30 6621260072020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft nr 255 dt 05.10.2020 seri nr 91500105 situacioni nr 2 diference fature
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 77,555,308 2020-12-29 2020-12-30 165421260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate per punimesh rrjeti i jashtem dhe brenshem Ujesjellesi Lac nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 268 dt 24.12.2020 seri nr 91500118 siyuacion nr 3
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 7,821,198 2020-12-29 2020-12-30 165721260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate per punimesh rrjeti i jashtem hde brenshem Ujesjellesi Lac nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 256 dt 06.10.2020 seri nr 91500106 situacioni Nr 2