Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 91,606 2019-04-15 2019-04-16 1272113001201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHABILITIM I AMJ SPORT+PALESTER SHK ALUSH GREPCA RROSKOVEC ,KNTR 3660 DT 21/09/2019,FAT 185 SERI 68794835 DT 08/04/2019
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 91,606 2019-04-15 2019-04-16 1272113001201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHABILITIM I AMJ SPORT+PALESTER SHK ALUSH GREPCA RROSKOVEC ,KNTR 3660 DT 21/09/2019,FAT 185 SERI 68794835 DT 08/04/2019
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 9,793,733 2019-04-05 2019-04-10 50421260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar RINDERTIM I TERRENEVE SPORTIVE TE SHKOLLES MARK TROKTHI KONT NR 2843/15 DT 13.08.2018 FT NR 182 DT 02.04.2019 SER 68794832 SITUAC NR 3 RINDERTIM I TERRENEVE SPORTIVE ,MARK TROKTHI
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 5,275,098 2019-04-05 2019-04-10 50321260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkai Kurbin paguar RIKONST I SHKOLLES 9 VJEXCARE NR 3 DH AMBENETEVE SPORTIVE KONT NR 2842/15 DT 13.08.2018 FT NR 176 DT 21.02.2019 SER 68794826 SITAUCION NR 2 RIKONST SHKOLLES 9 VJECARE DHE TERRENEVE SPORTIVE
  Zyra Punesimit Fier (0909) SENKA Fier 456,000 2019-03-25 2019-03-26 39110101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Shkurt
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 4,911,500 2019-03-19 2019-03-25 16521290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.2 obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel, fat.nr.68794828 dt.01.03.2019,ur.prok.nr.1825 dt.13.11.2018,kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 8,387,026 2019-03-19 2019-03-25 16721290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.3 obj.Rikonstr.shk.Mesme bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794829 dt.01.03.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 14,250,000 2019-03-19 2019-03-25 16621290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.3 obj.Rikonstr.shk.Mesme bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794829 dt.01.03.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 12,312,326 2019-03-19 2019-03-25 16421290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.2 obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel, fat.nr.68794828 dt.01.03.2019,ur.prok.nr.1825 dt.13.11.2018,kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 5,341,031 2019-03-12 2019-03-13 8021130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHABILITIM I AMBJENTEVE SHK.ALUSH GREPCA KNTR 36620 DT 21/09/2018,FAT 01/03/2019 SERI 68794827 ,UP 110 DT 26/06/2018
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 14,980,726 2019-03-12 2019-03-13 40221260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkai Kurbin paguar kont nr 2842/15 dt 13.08.2018 lik pjesor ft nr 176 dt 21.02.2019 ser 68794826 lik pjesor situac nr 2 rik i shkolles 9 vjecar nr 3 dhe terreneve sportive lac
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 5,414,718 2019-03-12 2019-03-13 40321260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar kont nr RINDERTIM I TERRENEVE SPOTIVE TE SHKOLLES MARK TROKTHI KONT NR 2843/15 DT 13.08.2018 LIK PJESOR FT NR 175 DT 21.02.2019 68794825 LIK PJESORE SITUACIONIT NR 2 RINDERTIM I TERRENEVE SPORTIVE SHKOLLA MARK TROKT
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 5,204,952 2019-02-27 2019-03-08 30721260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kurbin paguar rindertim i terreneve sporive shkolla mark trokthi kont nr 2843/15 dt 13.08.2018 ft nr 175 dt 21.02.2019 ser 68794825 situac pjesor i punimeve
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) SENKA Tirane 21,533,118 2019-02-27 2019-03-01 15210170092019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017009 reparti 1001, rikonstruksion depo kazermim, vazhdim kontrate 159/2 dt 4.9.18, situac.perfundimtar 3, ft 174 dt 7.2.19 seri 68794824, akt kolaudimi 21.1.19, pvmd nr 1 dt 5.2.19, certifik.mar.dorezim te punimeve 35/1 dt 11.2.19
  Bashkia Shijak (0707) SENKA Durres 5,078,459 2019-02-26 2019-02-28 8821080012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 ,LIK GARANCI PUNIMESH ; KONTR1308 DT 13.4.2017;U TIT. DT 26.2.2019; AKT KOLAUDIM DT 14.12.2017; ;AKT MARRJE DORZ DT 6.2.2019
  Zyra Punesimit Fier (0909) SENKA Fier 456,000 2019-02-20 2019-02-21 23010101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Janar
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 1,396,754 2019-02-08 2019-02-12 8421290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rik.Shk.Mesme e Bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, dif. e mbetur nga fat.nr.68794807 dt.19.11.2018,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 12,757,945 2019-02-08 2019-02-12 8521290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rik.Shk.Mesme e Bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794822 dt.07.02.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Zyra Punesimit Fier (0909) SENKA Fier 456,000 2019-01-29 2019-01-30 7610101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SUBV SENKA DHJETOR 2018 DRSHKP VKM 47 DT 16/01/2008
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 9,702,230 2019-01-09 2019-01-15 60421650012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2165001 Bashkia Vore lik Rik Shk 'Shaban Sheshri '',vazhd urdh prok nr 2928 dt 25.06.2018,njoft fit 2928/4 dt 28.08.2018,kontrate 2828/5 dt 4.09.2018,situac 28.12.2018,fat 165 dt 28.12.2018 seri 68794815