Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore rrethit Tirane (3535) SENKA Tirane 8,518,340 2019-01-10 2019-01-15 49710110362018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Drejtor.Arsim.Qarkut Tirane rikonstr. zyrat e DARQ up 4 dt 3.4.18 rap permb 7.6.18 mirat fit 7.6.18 nj fit 7.6.18 klsif perf 7.6.18 kontr 1441 dt 25.6.2018 sit 2 dt 18.10.2018 ft 149 dt 18.10.2018 ser 27125149
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 8,111,702 2018-12-28 2019-01-09 82321290012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel,fat.nr.68794814 dt.28.12.2018,jontr.nr.10005 dt.27.12.2018,ur.prok.nr.182 dt.13.11.2018
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) SENKA Tirane 2,632,922 2018-12-27 2019-01-07 103910170092018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1017009 Reparti 1001 rikonstruksion i depove te kazermimit, vazhdim kontrata 159/2 dt 4.9.18, ft 155 dt 1.11.18 seri 68794805(diference fature), situac.1 dt 1.11.18