Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 3,045,512 2019-06-10 2019-07-03 100021260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KURBIN PAGUAR KONT NR 2841/15 DT 13.08.2018 FT NR 183 DT 02.04.2019 SER NR 3 LIK PJESORE RIKONST SHOLLES 9 VJECARE DHE TERRENEVE SPORTIVE
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 4,924,475 2019-06-26 2019-07-02 104521260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KURBIN PAGUAR 5% GARANCI PUNIMESH RIK SHKOLLES 9 VJEC GJIN PJETRI KERKESE DT 05.06.2019 URDHER NR 132 DT 10.06.2019 KOPJE AKT KOLAUDIMI DT 08.06.2018 AKT MARRJE DOREZIMI PERF DT 13.06.2019
  Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 20,157,267 2019-06-21 2019-06-24 36721030012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin SENKA per PO pl. nr.5182, UP nr.291/1 dt.09.11.2018, kontrate dt.24.12.2018, fat.nr.193 dt.18.06.2019 seri 68794843, situacion pjesor nr.2, L 2.
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 11,400,000 2019-06-18 2019-06-20 3072650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2165001 Bashkia Vore,lik ujesjellesi rajonal Preze,vazhd kontr 959/5 dt 14.5.2018,urdher kryetari 81 dt 18.06.2019,relacion,situacion 28.09.2018,fat 147 dt 28.09.2018 seri 27155147
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 597,160 2019-06-17 2019-06-19 37121290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rikonstr.i rruges Ll.Bozo,P.I.Zegali,I.Vrioni,Certif.garanc.dt.28.05.2019,PV marrje perf.dorez.dt.28.05.2019, Akt Kolaudim dt.04.01.2017
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 20,133,792 2019-06-12 2019-06-14 36921290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.3 obj.Rikonstr.Shk.9 vj. Karbunare e Vogel, fat.nr.68794839 dt.03.06.2019, ur.prok.nr.182 dt.13.11.2018, kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 23,560,564 2019-06-12 2019-06-14 36821290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pjesor sit.nr.4 obj.Rikonstr.Shk.esme Bashkuar 10 Korriku dhe ambientet sportive Dushk, fat.nr.68794838 dt.06.05.2019, ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018, kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 3,102,014 2019-06-13 2019-06-14 3042650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2165001 Bashkia Vore,lik rikonst shk Shaban Sheshori,vazhd kontr 2928/5, dt 4.9.2018.sit nr 3,relacion dt 4.4.2019,fat 184 dt 4.4.2019 seri 68794834
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 10,744,821 2019-06-10 2019-06-13 99921260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KURBIN PAGUAR KONT NR 2841/15 DT 13.08.2018 FT NR 183 DT 02.04.2019 SER 68794833 SITUAC NR 3 LIKUJDIM PJESORE RIK SHKOLLES 9 VJECARE DHE TERRENEVE SPORTIVE
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 5,820,615 2019-06-10 2019-06-12 34921290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.sistemim asfaltim rruga Karbunare e Vogel,Zgjane,Ura Bicakaj,Cerrage,Certif.garanc.dt.28.05.2019,PV marrje perf.dorez.dt.28.05.2019, Akt Kolaudim dt.02.09.2016
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 126,049 2019-06-10 2019-06-11 35021290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.rikonstr.i fasades se bashkise,Certif.garanc.dt.06.06.2019,PV marrje perf.dorez.dt.06.06.2019, Akt Kolaudim dt.02.06.2017
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,138,280 2019-05-31 2019-06-05 25921650012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Vore ripar kontroll saraçineska rezervuari,urdh prok nr 463 dt 11.10.2017,APP dt 2.10.2017,njoft fit 463/4 dt 31.10.2017,kontr 463/5 dt 01.11.2017,akt kolaud 463/19 dt 20.11.2017,fat 126 dt 22.11.2017 seri 27125126
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 11,695,913 2019-05-16 2019-05-22 84921260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguaR RIK SHKOLLES 9 VJECARE NR 3 DHE AMBIENTEVE SPORTIVE KONT NR 2842/15 DT 13.08.2018 FT NR 183 DT 02.04.2019 SER 68794833 SITUAC NR 3LIKUJDIM PJESORE
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 4,750,000 2019-05-09 2019-05-15 80221260012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar KONT NR 2842/15 DT 13.08.2018 FT NR 183 DT 02.04.2019 SITUAC NR 3 LIKUJDIM PJESORE
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 12,676,516 2019-05-07 2019-05-08 1652650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2165001 Bashkia Vore,lik rikonst shk Shaban Sheshori,vazhd kontr 2928/5, dt 4.9.2018.sit nr 3,relacion dt 4.4.2019,fat 184 dt 4.4.2019 seri 68794834 ( perserit veprimi per mungese pl limiti )
  Garda e Republike Tirane (3535) SENKA Tirane 485,749 2019-05-06 2019-05-08 23110160042019 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1016004 Garda e Republikes 2019 ,GAranci te vitit ne vazhdim per sipermarje punimesh, , certifikate te marrjes ne darezim perfundimtar 13.03.2019 dhe akt kolaudimi 08.09.2017
  Zyra Punesimit Fier (0909) SENKA Fier 165,818 2019-04-23 2019-04-24 48610101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Mars
  Zyra Punesimit Fier (0909) SENKA Fier 165,818 2019-04-23 2019-04-24 48610101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Mars
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 22,990,229 2019-04-15 2019-04-17 12721130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHABILITIM I AMJ SPORT+PALESTER SHK ALUSH GREPCA RROSKOVEC ,KNTR 3660 DT 21/09/2018,FAT 185 SERI 68794835 DT 08/04/2019,UP 110 DT 26/06/2018
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 22,990,229 2019-04-15 2019-04-17 12721130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore REHABILITIM I AMJ SPORT+PALESTER SHK ALUSH GREPCA RROSKOVEC ,KNTR 3660 DT 21/09/2018,FAT 185 SERI 68794835 DT 08/04/2019,UP 110 DT 26/06/2018