Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 13,312,848 2020-06-16 2020-06-17 53821460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkoll a24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 232 dt 03.06.2020 situacion pjesor 3
  Bashkia Corovode (0232) SENKA Skrapar 140,736 2020-06-11 2020-06-15 50821390012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2139001 Kthim 5% GO per objektin"Punime ne rruget e brendshme Sharove Faza II"Akt kolaudim dt.01.06.2017 ÇPMD dt.15.04.2019 Urdher Ç'ngurtesimi nr.110 dt.09.06.2020 E-mail dt.26.05.2020 per miratimin e shpenzimeve nga MFE B.Skrapar
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SENKA Tirane 162,185 2020-06-08 2020-06-10 9210101792020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1010179 Dr Pergj Sherbimit Komb te Punesimit Lik 5% garanci punimesh kontr 1487/9 dt 6.7.2018 sit perf 6.9.2018 pv kolaudimi 5.10.2018 certifikat m dorezim 549 dt 12.2.2020 urdh 3648/1 dt 1.6.2020 ft 148 dt 6.9.2020 ser 27125148
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 31,432,178 2020-06-02 2020-06-04 15821130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RKNSTR GODINE DHE NDERTIM PALESTRE GJIMNAZI ADEM VRAPI KNTR 3999 DT 10/07/2019 FAT 216 SERI 68794866 DT 27/02/2020
  Garda e Republike Tirane (3535) SENKA Tirane 427,818 2020-05-28 2020-06-01 14110160042020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1016004-Garda e Republikes.466-(sipas tabeles se miratimit), kthim garanci, akt kol dt 06.07.18, rel perf 25.06.2018, certf marrje perf ne dorez dt 13.01.2020, lik 5 perqind garanci
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 8,645,977 2020-05-21 2020-05-27 27821290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikons.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive Kolonje, fat.nr.68794872 dt.04.05.2020, ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 10,238,426 2020-05-20 2020-05-26 63121260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KURBIN PAGUAR KONTRATE NR 1608/19 DT 30.05.2016 LIKUJDIM I FTAURES PJESORE NR 220 DT 07.04.2020 SERI NR 68794870 SIYUACION NR 2 RIKONSTRUKSIONI I SHKOLLES MARK THROKTHI LAC
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 22,902,777 2020-05-12 2020-05-15 13421130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RKNSTR GODINE +PALESTER GJIMNAZ ADEM VRAPI KNTR 3999 DT 10/07/2019,FAT 216 SERI 68794866 DT 27/02/2020 SIT NR 2 PJESOR
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 13,300,000 2020-05-08 2020-05-11 25821460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 217 dt 09.03.2020 situacion pjesor nr 2
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 10,481,997 2020-05-08 2020-05-11 26021460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 217 dt 09.03.2020 situacion pjesor nr 2
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) SENKA Tirane 2,333,321 2020-04-29 2020-05-04 25010170092020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1017009 reparti 1001,(sipas miratimit te tabeles MF) likujdim 5% garanci punimi, kontrata 159/2 dt 4.9.18, urdher KFT 07 dt 8.4.20, akt kolaudim punimesh 02/3 dt 21.1.19, certif.marrje ne dorezim 35/1 dt 11.2.19
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 20,476,853 2020-04-29 2020-04-30 53821260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 1608/19 dt 30.05.2019 ft nr 220 dt 07.04.2020 situacion nr 2 rikonstruksion i shkolles 9-vjecare Mark Trokthi Lac pagese pjesore e fatures
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 3,857,264 2020-04-27 2020-04-29 23621290012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik garanci punimesh obj.Sist.asf. i rruges Bubullime Imshte, Akt Kolaudim dt.02.02.2018, Certifikata Garancise dt.12.02.2020,PV marrjes perfund. dorezim dt.12.02.20,kontr.nr.6112 dt.07.07.17(email dt.27.04.20
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 28,500,000 2020-04-27 2020-04-29 53721260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 221 dt 25.04.2020 seri nr 68794871 situacion nr 1 Ndertim i rrjetit te jashtem dhe te brenshem te ujesjellesit qytetit Lac likujdin pjesor i fatures tatimore
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 6,122,453 2020-03-12 2020-03-19 15721290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr.shk.9vj Karbunare e Vogel, fat.nr.68794855 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.182 dt.13.11.2018, kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 4,852,905 2020-03-12 2020-03-19 16521290012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik garanci punimesh obj.Rik.kompleksit te shkollave dhe terreneve sportive Fiershegan,Akt Kolaudim dt.02.02.2018,Certif.Garancise dhe PV marrjes perf.ne dorezim dt.12.02.2020,kontr.nr.5892 dt.28.06.2017
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 1,582,405 2020-03-06 2020-03-09 14221290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr.shk.Thanas Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive, pjesore fat.nr.68794856 dt.23.10.2019, ur.prok.nr.105 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 8,651,898 2020-03-06 2020-03-09 14121290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr.shk.Thanas Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive, pjesore fat.nr.68794856 dt.23.10.2019, ur.prok.nr.105 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019
  Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 2,887,110 2020-01-31 2020-02-03 75621030012019/1 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin SENKA per PO pl. nr.5182, UP nr.291/1 dt.09.11.2018, kontrate dt.24.12.2018, fat.nr.211 dt.11.12.2019 seri 68794861, situacion nr.3 perfundimtar, akt kolaudimi dt 10.12.2019, dpb nr.31041, L 4.
  Bashkia Bulqize (0603) SENKA Bulqize 2,931,940 2020-01-13 2020-01-14 75521030012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin SENKA per PO pl. nr.5182, UP nr.291/1 dt.09.11.2018, kontrate dt.24.12.2018, fat.nr.211 dt.11.12.2019 seri 68794861, situacion nr.3 perfundimtar, akt kolaudimi dt 10.12.2019, dpb nr.31010, L 3.