Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) SENKA Lezhe 1,615,098 2020-01-13 2020-01-14 35410050742019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 212 DT 13.12.2019,URDHER PROK NR 40 DT 08.08.2019,NJ FITUESI DT 01.10.2019,KONTRATE NR 315/1 DT 07.10.2019,AKT KOLAUDIMDT 26.11.2019,AKT MARRJE NE DOREZIM,SIT PERF.RIP.ARGJ.LUMIT.BUNA,DAJÇ
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 22,035,733 2019-12-18 2019-12-27 166710100012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min.Fin.Rikons,shkoll.Prof.Thoma Papapano Gjirokaster,Fat. Nr.210, dt.10.12.19, seri.68794860, p.verb.dt.11.12.19, situac nr.2, raport mbik nr.2. Shkr. Nr.22515 dt.10.12.19, kont.nr.2831/8 dt.12.07.19, u.prok. Nr.2831 dt.19.02.19
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 4,275,493 2019-12-20 2019-12-23 186041260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkai Kurbin paguar rik i shkolles mARK TROKTHI KONT NR 1608/19 DT 30.05.2019 FT NR 204 DT 19.09.2019 SER 68794854 SITUAC NR 1 LIK RIK I PLOTE
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 11,352,413 2019-12-04 2019-12-11 163210100012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min.Fin.Rikons.shkoll.AMP Thoma Papapano Gjirokaster (situac 1)Fat.nr.208,dt.19.11.19, seri 68794858, p.verb dt. 21.11.19, situac.1, raport mbik.shkr. nr. 21277, dt. 19.11.19, kont.nr.2831/8, dt.12.07.19, u.prok. Nr. 2831, dt. 19.02.19,
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 18,541,333 2019-11-27 2019-12-02 118821460012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkoll a24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 209 dt 26.11.2019 situacion pjesor nr 1
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 4,878,721 2019-11-13 2019-11-20 76021290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Rikonstr.shkolles Thanas Bozo,ndertimi i palestres e terrenet sportive,Kolonje, pjes.fat.nr.68794856 dt.23.10.2019,ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019,kontr.nr.7281.02.09.2019
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 1,592,532 2019-11-13 2019-11-14 43321130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK GODINE DHE NDERT PALESTRE GJIMNAZI ADEM VRAPI KNTR 3999 DT 10/07/2019,FAT 202 SERI 68794852 DT 26/08/2019,UP 57 DT 16/04/2019
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 20,777,660 2019-11-01 2019-11-13 169321260012019/1 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar rik i plote shkolla 9 vjecare Mark Trokthi KONT NR 1608/19 DT 30.05.2019 FT NR 204 DT 19.08.2019 SER 68794854 SITUAC NR 1 LIKUJDIM PJESOR RIKONST I PLOTE SHKOLLA 9 VJECARE Mark Trokthi
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 2,819,203 2019-11-08 2019-11-12 75021290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Rikonstr.shkolles Thanas Bozo,ndertimi i palestres e terrenet sportive,Kolonje,, fat.nr.68794856 dt.23.10.2019,ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019,kontr.nr.7281.02.09.2019
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 10,041,156 2019-10-24 2019-11-05 69121290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Rikonstr.shkolles Thanas Bozo,ndertimi i palestres e terrenet sportive,Kolonje,, fat.nr.68794856 dt.23.10.2019,ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019,kontr.nr.7281.02.09.2019
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) SENKA Lezhe 4,212,000 2019-10-30 2019-10-31 29010050742019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005074 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG URDHER PROK NR 40 DT 08.08.2019,FAT NR 207 DT 24.10.2019,NJ FITUESI DT 01.10.2019,KONTRATAT NR 315/1 DT 07.10.2019,SITUACION NR 1 DT 24.10.2019
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 5,820,718 2019-10-18 2019-10-23 68221290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perfundimtar obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel, pjeseore fat.nr.687948855 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.182 dt.13.11.2018,kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 5,766,787 2019-10-18 2019-10-23 68121290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perfundimtar obj.Rikonstr.shk.Mesme bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794853 dt.18.09.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 2,772,083 2019-09-11 2019-09-16 55821290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rikualifikim i hapesires sportive,certif.clirimit garanc.dt.28.08.2019,PV marrje perfund.dorezim dt.28.08.2019,Akt Kolaudimi dt.24.07.2017
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 28,069,136 2019-09-09 2019-09-11 34621130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK GODINE+NDERTIM PALESTRE GJIMNAZI ADEM VRAPI RROSK KNTR 3999 DT 10/07/2019,FAT 202 SERI 68794852 DT 26/08/2019,UP 57 DT 16/04/2019
  Garda e Republike Tirane (3535) SENKA Tirane 1,307,158 2019-09-04 2019-09-06 49310160042019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1016004 Garda e Republikes 2019, 466-garanci te vitit akt kol dt 15.12.2017, rel tek perf dt 11.12.2017, cert perf dt 19.07.2019
  Garda e Republike Tirane (3535) SENKA Tirane 259,169 2019-09-04 2019-09-06 49410160042019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1016004 Garda e Republikes 2019, 466-garanci te vitit akt kol dt 25.12.2017, rel tek perf nr 311 dt 22.12.2017, cert perf dt 30.07.2019
  Bashkia Divjake (0922) SENKA Lushnje 50,000 2019-07-19 2019-07-26 44021470010019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2147001 Bashkia Divjake kth.garanci punimesh per sistemim asf.rr.brendsh.fsh.Zharnec sipas pc.vb.m.perf.dorezim per cl.garancie dt.11.11.2013 , akt kolaudimi dt.17.04.2012 , cert.marrjes perkoh.d.dt.16.04.2012 , kontr.dt.18.02.2011 , situac
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 5,738,639 2019-07-09 2019-07-12 34621650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2165001 Bashkia Vore,lik ndert depo uji,Koder Berxull,urdh kryet 85 dt 02.7.2019,urdh prok nr 935 dt 26.02.2018,njoft fit 935/2 26.02.2018,kontr 935/5 dt 26.02.2018,situac ,relacion 28.09.2018,fat 146 dt 28.09.2018 seri 27125146
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 7,600,000 2019-07-08 2019-07-10 3452650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2165001 Bashkia Vore,lik ujesjellesi rajonal Preze,vazhd kontr 959/5 dt 14.5.2018,urdher kryetari 81 dt 18.06.2019,relacion,relacion situacion nr 2 dt 28.09.2018, vazhd fat 147 dt 28.09.2018 seri 27155147