Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,388,382 2020-12-29 2020-12-30 62921650012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bash Vore,lik ujesj Vore,Njes Preze,urdh kryet 82 dt 18.12.20,urdh prok 2928 dt 25.06.2018,njof fit 2928/4 dt 28.8.2018,APP 35 dt 3.09.2018,kontrate 2828/5 dt 4.09.2018,situac ,relacion 2366/1 dt 26.4.2019,fat 194 dt1.7.2020 seri 68794844
  Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 42,113,888 2020-12-18 2020-12-21 214221070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK DHE RIP. I MJEDISEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/44 DT 12.10.20 , LIK FAT 260 DT 1.12.20 , SIT NR 1 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 11,400,000 2020-12-18 2020-12-21 6421260072020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e ujesjellesit Lac paguar kontrtae nr 320/13 dt 14.12.2020 ft tatimore nr 265 dt 18.12.2020 seri nr 91500115 situacion nr 1 likujdim pjesor i situacionit te "hapje e pus cpimeve bashke me linjat transmetuese per furnizim me uj
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 11,732,553 2020-12-04 2020-12-07 41910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/PR-56 dt 22.06.2020, seri 91500111 dt 01.12.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 35,197,660 2020-11-18 2020-11-23 35310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/PR-56 dt 22.06.2020, seri 91500108 dt 05.11.2020, sit nr 3
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 8,708,383 2020-10-26 2020-10-27 98621460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkolla 24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 249 dt 31.08.2020 situacion perfundimtare
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 11,166,575 2020-10-14 2020-10-19 66421290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikons.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive Kolonje, fat.nr.68794896 dt.24.08.2020, ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 3,212,772 2020-10-14 2020-10-16 66321290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikons.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive Kolonje, fat.nr.68794896 dt.24.08.2020, ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 114,000,000 2020-10-12 2020-10-13 121021260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019 ft nr 256 dt 06.10.2020 seri nr 91500106 situacioni nr 2 ndertim i rrjetit te jashtem dhe te brenshem ujesjellesi Lac
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 13,874,595 2020-10-06 2020-10-07 5721260072020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft tatim nr 255 dt 05.10.2020 seri nr 91500105 situacion nr 2 '' Ndertim i rrjetit te brenshem dhe te jashtem ujesjellesi Lac'' Faza e II likujdim pjesor i fat tatimore
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 46,930,214 2020-09-29 2020-09-30 22110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj arsimore , seri 91500104 dt 21.09.2020, kontr GOA 2020-56, sit nr 2
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 9,500,000 2020-09-18 2020-09-21 86021460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore rikonstruksion shkoll a24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 232 dt 03.06.2020 situacion pjesor 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 11,732,553 2020-09-10 2020-09-11 18510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve arsimore, kontr GOA 2020 dt 22.06.2020, seri 68794896 dt 24.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 7,933,068 2020-08-19 2020-08-20 98321260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar kontrate nr 1608/19 dt 30.05.2019 ft nr 244 dt 17.08.2020 seri nr 68794894 situacioni nr 3 Rikonstruksion i shkolles 9vjecare Mark Trokthi
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 2,003,471 2020-08-19 2020-08-20 98421260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkai Kurbin paguar kontra nr 1608/19 dt 30.05.2019 ft nr 244 dt 17.08.2020 seri nr 68794894 situaci. nr 3 Rikon.i shkolles 9vjecare Mark Trokthi 5% i Garancise se kesaj vlere eshte mbajtur ne urdher shpenznr 983 finac nga 2Minist Linj
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SENKA Tirane 24,520,327 2020-08-06 2020-08-11 90710100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Rikons.shkoll.Th.Papapano .Gjir.Sit.5, C0676, FAT.NR.234DT.30.6.20,pver dt.31.07.20,sit.nr.5, shkr nr.12446dt.2.7.20,kon.nr.2831/8 dt.12.7.19,uprok nr2831 dt.19.2.19, urdh nr4824 dt.4.3.20, nr.2830/13 dt.3.8.19,,nr2831/4dt.28.2.19dt
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 69,504,432 2020-07-20 2020-07-21 221260072020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr 101/13 dt 23.06.2020 ft tatim nr 237 dt 20.07.2020 seri nr 68794887 situacion nr 1 ''Nderim i rrjewtit te brenshem dhe te jashtem ujesjellesi Lac'' Faza e II
  Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar (DPAP), Tiranë (3535) SENKA Tirane 948,334 2020-06-26 2020-06-29 6910112652020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Drejtor.Pergj.Arsim.Paraunivers. Tirane pages 5% garanci puimesh akt m dorezim 15.5.2020 akt kolaudimi 7.11.2018 kontr 1441 dt 25.6.2018
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 5,340,918 2020-06-16 2020-06-18 54521460012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion shkoll a24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 232 dt 03.06.2020 situacion pjesor 3
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 13,268,003 2020-06-16 2020-06-17 54021460012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion shkoll a24 maji bashkia 2146001 kont 7588 dt 12.09.2019 u.prok 97 dt 25.04.2019 fat 232 dt 03.06.2020 sit pjesor 3