Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 2,002,798,013.00 163 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 23,813,118 2021-10-20 2021-10-21 521260072021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr101/13 dt 23.06.2020 ft nr 25 dt 31.08.2021 situacion nr 5ndertijm i rrjetit te brenshem dhe te jashtem te Ujsjellesit Lac Faza II
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kurbin (2019) SENKA Laç 15,230,970 2021-10-20 2021-10-21 621260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndermarrja e Ujesjellesit Lac paguar kontrate nr101/13 dt 23.06.2020 ft nr 27 dt 30.09.2021 situacion nr 6 ndertijm i rrjetit te brenshem dhe te jashtem te Ujsjellesit Lac Faza II
  Bashkia Lac (2019) SENKA Laç 52,331,654 2021-10-19 2021-10-20 149521260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 5383/16 dt 27.12.2019ft nr 15/2021 dt 31.05.2021 situacion nr 5 ndertim i rrjetit te brenshem dhe te jashtem te ujesjellesit qyteti Lac
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 7,481,509 2021-10-12 2021-10-15 60221290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje Lik.kont.nr.7281,dt.02.09.2019 Rikonst.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terr.sportiv Kolonje, lik.perfund.fat.nr.68794896,dt.24.08.2020,sit.perfund,Akt kolaud dt.03.07.2020,Certif.perkoh.marr.dorez. dt.03.07.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 75,423,110 2021-09-29 2021-09-30 51510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-41 dt 10.03.2021, ft nr 26/2021 dt 23.09.2021, sit nr 2
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,323,863 2021-09-22 2021-09-23 50121650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5 % Rikonstr ambiente sportive sh Shaban Sheshi,,kontrate 2928/5 dt 04.09.2018,situac perfund 26.04.2019,akt kolaudimi dt 08.052019,proc verb dorezimi 10.09.2021
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 436,174 2021-09-22 2021-09-23 50021650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5 % Rikonstr depo Uji 600m3,Domje,kontrate 281/5 dt 19.07.2017,situac perfund 281/16 dt 19.07.2017,akt kolaudimi 281/19 dt 25.10.2017,proc verb dorezimi 08.09.2021
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,244,497 2021-09-14 2021-09-22 48821650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore, lik situac perfund ujesj rajonal njesia Preze,urdher tit 129 dt 13.09.2021,vazhd kontr 959/5 dt 14.5.2018,situac nr 2 dt 28.09.2018,fat 147 dt 28.09.2018 seri 27125147akt kolaud 959/15 dt 17.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 4,750,000 2021-09-14 2021-09-16 53421290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje Lik.kont.nr.7281,dt.02.09.2019 Rikonst.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terr.sportiv Kolonje, lik.pjes.fat.nr.68794896,dt.24.08.2020,sit.perfund,Akt kolaud dt.03.07.2020,Certif.perkoh.marr.dorez. dt.03.07.2020
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 502,033 2021-09-14 2021-09-16 48621650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5 % depo uji Berxull,kontrate 939/5 dt 11.5.2018,situac perfund 28.09.2018,akt kolaudimi 939/19 dt 20.11.2018,proc verb dorezimi 8.09.2021
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 635,827 2021-09-14 2021-09-16 48721650012021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Bashk Vore,lik 5 % Rikonstr kanali Vadit Gjokaj Picarl,kontrate 84/5 dt 03.04.2017,situac perfund 30.08.2017,akt kolaudimi 84/11 dt 11.09.2017,proc verb dorezimi 8.09.2021
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 3,325,000 2021-09-07 2021-09-10 30821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore SIT PRF RKNSTR GODINE NDERTIM PALESTRE GJIMNAZI ADEM VRAPI KNTR 3999 DT 10/07/2019,FAT 231 SERI 68794881
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 8,105,503 2021-08-03 2021-08-05 40921650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore, lik situac perfund ujesj rajonal njesia Preze,urdher tit 104 dt 3.08.2021,vazhd kontr 959/5 dt 14.5.2018,situac 6.05.2019,fat 186 dt 6.05.2019 seri 68794836
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 18,855,777 2021-07-16 2021-07-19 31110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ftRindertim, kontr ne vazhd GOA 2021-41 dt 10.03.2021, nr ft 16/2021 dt 04.06.2021, sit nr 1
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 9,500,000 2021-06-18 2021-06-23 35021290012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje Lik.kont.nr.7281,dt.02.09.2019 Rikonst.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terr.sportiv Kolonje, lik.pjes.fat.nr.68794896,dt.24.08.2020,sit.perfund,Akt kolaud dt.03.07.2020,Certif.perkoh.marr.dorez. dt.03.07.2020
  Bashkia Durres (0707) SENKA Durres 6,483,530 2021-06-03 2021-06-04 100721070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIPARIM OSE RIKONSTR I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA, KONTR. 9477/44 DT 12.10.20 LIK FAT 13/2020 DT 24.5.21 ,SIT PERFUNDIMTAR , AKT KOL. DT 31.3.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Roskovec (0909) SENKA Fier 4,299,425 2021-05-10 2021-05-12 15721130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) REAHABILITIM I AMBJ SPORTIVE SHK ALUSH GREPCA KNTR 3660 DT 21/09/2018 ,FAT 192 SERI 68794842 DT 13/06/2019
  Bashkia Tirana (3535) SENKA Tirane 49,453,830 2021-04-19 2021-04-21 115821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik Situac 1, dt 20.02.21, obj Ndertim god tip RSU 3-6, kontr 27394/68, dt 27.10.20, Fat 7/2021, dt 22.03.2021
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 12,487,803 2021-04-15 2021-04-16 21421650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik Rikonstr linja furniz uje Koder Vore,Fushe Preze,urdh tit 48 dt 15.04.2021,vazhd kontr 69175 dt 19.03.2019,situac nr 3 dt 03.072019,vazhd fat 198 dt 03.07.2019 seri 68794848,akt kolaud 3127 dt 03.07.2019,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) SENKA Tirane 11,732,553 2021-04-14 2021-04-16 10210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-56 dt 22.06.2020, nr ft 2/2021 dt 23.02.2021, sit nr 5