Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 868,105,787.00 215 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 31,680 2022-04-28 2022-04-29 122910130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna kont 510/4 dt 11.02.2022 mk nr 458/47 dt 17.06.2022 DSHF 457/72 dt 08.06.2020 fat nr 14131/2022 dt 16.03.2022 fh nr 20721 dt 16.03.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 940,830 2022-04-27 2022-04-28 117510130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna mk 2345/26 dt 17.08.2020 DFSH 761 dt 23.02.2022 kont nr 761/4dt 01.03.2022 .fat nr 6019/2022 dt 03.03.2022.fh nr 20611 dt 03.03.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 106,920 2022-04-21 2022-04-22 107810130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-materiale mjeksore kontrate 510/4 dt 11.02.2022 mk 511/54 dt 27.04.2020 ft 5282/2022 dt 24.02.2022 fh 326 dt 24.02.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 756,000 2022-04-19 2022-04-20 102010130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna kont 419/4 dt 27.01.2022 mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH 458/48 DT 17.06.2020 ft 3557/2022 dt 31.01.2022 fh nr 20333 dt 01.02.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,680,170 2022-03-30 2022-03-31 69710130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-barna mk 457/68 dt 04.06.2020 AMSH nr 457/72 dt 08.06.2020 kont nr 2589/4 dt 13.10.2021 fat nr 298