Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 903,000 2019-10-07 2019-10-08 220010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna ,sipas kontrates ne vazhdim nr2102/4, dt03.6.2019,.fat n3407seri 279063407dt 12.9.2019.fh nr 15254dt 12.9.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 566,160 2019-10-03 2019-10-04 216210130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna ,sipas kontrates ne vazhdim nr 2023/4, dt 03.06.2019, ft nr 3406, dt 12.09.2019, seri 279063406, fh 15251, dt 12.09.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 32,970 2019-10-03 2019-10-04 216910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna,sipas kontrates nr 3140/4, dt 12.9.2019,MK NR 1003/45 DT7.6.2019.AMSH1030/46date 10.06.2019..fat nr 3833 seri279063833 dt 17.9.2019.fh nr 15270 dt17.9.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 2,226,600 2019-10-03 2019-10-04 216310130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna ,sipas kontrates ne vazhdim nr 2357/4, dt 25.06.2019, ft nr 3410, dt 12.09.2019, seri 2790063410, fh 15253, dt 12.09.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 184,800 2019-09-30 2019-10-01 213310130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 2770/4, dt 01.08.2019, fh nr 3405, seri 279063405, dt 12.09.2019, fh 15252, dt 12.09.2019
  Spitali Diber (0606) I N T E R M E D Diber 14,350 2019-09-12 2019-09-13 18810130152019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013015 Spitali Diberblerje ilace dhe materiale mjeksore up nr,154 dt.13.02.19 kont.nr,1012/20 dt.20.06.19 fat.nr.6775 dt.20.06.19 fl.hyrje nr.42 dt.20.06.19
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 30,900 2019-08-20 2019-08-21 48010130192019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B12 UR.PROK.154 DT.13.02.2019,MARV.KUADER 1011/10 DT.15.05.2019,AUTOR.LIDHJE KONT.NR.1012/10 DT.17.05.2019,KONT.NR.926 DT.05.06.2019,FAT.NR.5471 DHE F.HYRJE NR.184 DT.05.06.19,UB 36201
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 46,200 2019-08-20 2019-08-21 182910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna sipas kont nr 2770/4 dt 1.8.2019.MK 1009/22 DT 20.5.2019.AMSH 1009/23 DT 21.5.2019.fat nr 972 seri 279060972 dt 6.8.2019.fh nr 15012 dt 6.8.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 92,700 2019-08-19 2019-08-20 175510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna, sipas kontrates ne vazhdim nr 1997/4, dt 27.5.2019, ft nr 57, seri279060057, dt 29.07.2019, fh 14957, dt 29.07.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 184,406 2019-07-29 2019-07-30 165110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- mat mjeksore.kontr ne vazhdim nr 2023/4 dt 03.06.2019 fat nr 8610 dt 11.07.2019 fhyrje nr 14849 dt 11.07.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 2,226,600 2019-07-26 2019-07-29 162710130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kontrates nr2357/4 dt 25.6.2019 .MK 1005/17 dt 14.5.2019.AMSH1012/10 dt 17.05.2019.fat nr8070 seri 279058070dt 4.7.2019.fh nr 14787 dt 4.7.2019
  Sp. Sarande (3731) I N T E R M E D Sarande 2,558 2019-07-16 2019-07-17 18910130842019 Ilaçe dhe materiale mjeksore shp medikamente nga spitali , lik fat nr 5720 dt 07.06.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 89,734 2019-07-16 2019-07-17 149610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kont nr1997/4 dt 27.5.2019 ,MK nr 1011/10 dt 15.5.2019.AMSH nr 1012/10 dt 17.5.2019.fat nr 6967 seri 279056967 dt 21.6.2019.fh nr 14726 dt 21.6.2019
  Sp. Devoll (1505) I N T E R M E D Devoll 2,575 2019-07-08 2019-07-10 15910130672019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PER INTERMED FARMA BLERJE MEDIKAMENTE KONTRATA NR 461 DATE 18.06.2019 NR FAT 6570 DT 18.06.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 58,560 2019-07-04 2019-07-05 64810130512019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051-S.U.S.M."SH.Ndroqi" Tirane barna up.241/18 dt 20.12.2018 kontr 241/198 dt 15.02.2019 ft. 279047367 dt 08.03.2019 fh 180 dt 08.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 258,500 2019-06-26 2019-06-27 133510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602,barna sipas kont.ne vazhdim nr 2102/4 dt3.6.2019, fat nr 6055, seri 279056055, dt 11.06.2019, fh nr 14652 dt 11.06.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 644,500 2019-06-24 2019-06-25 127810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602,barna, MK 1003/34, dt16.05.2019, AMSH 1003/37, dt 20.05.2019, kont. nr 2102/4, dt 5.6.2019, fat nr 5599, seri 279055599, dt 05.06.2019, fh nr 14598, dt 05.06.2019
  Sp. Librazhd (0821) I N T E R M E D Librazhd 8,240 2019-06-21 2019-06-24 24510130762019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 5162 DATE31.05.2019FH NR 43 DATE 31.05.2019KONTRATE NR 35/6 DATE 31.05.2019URDHER BLERJE NR 3945 DATE 31.05.2019.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 765,000 2019-06-06 2019-06-07 113710130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna sipas kontrates nr 72/21 dt 7.5.2019.MK 2856/14 DT 20.07.2018.kerk e DR Farmac nr 72/17 dt 24.4.2019 fature nr 4241 seri 279054241 dt24.5.2019,fh nr 14529dt 24.5.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,112,200 2019-05-24 2019-05-27 106110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-barna sipas kontrates ne vazhdim nr 565/4, dt 5.2.2019,.fature nr 2551 seri 279052551 dt 8.5.2019, fh nr 14426 dt 8.5.2019