Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) I N T E R M E D Tirane 361,072 2021-03-17 2021-03-18 5910130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut mat mjeksore shkrese MSHMS 3324/72 dt 12.02.2021 kontr 3324/71 dt 12.02.2021 ft 33 dt 18.02.2021 fh 10 dt 19.02.2021
  Sp. Pogradec (1529) I N T E R M E D Pogradec 168,686 2021-03-16 2021-03-17 7110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pgradec likujdon materiale mjekimi,Kontr.nr.3324/71 dt 12.02.2021,fatura nr.29+flet hyrja nr.16+PVMD dt.17.02.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 13,523,580 2021-03-16 2021-03-17 44210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- mat mjeksore sipas up nr3324 dt 10.7.2020.njoft fit 3324/59 dt 13.1.2021..kont nr3324/71dt 12.2.2021.fat nr23/2021 dt 16.2.2021.fh nr 18315 dt 17.2.2021
  Spitali Lezhe (2020) I N T E R M E D Lezhe 372,742 2021-03-12 2021-03-16 11910130212021/6 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.61/2021 DT.25.02.2021,PROC VERB DT.25.02.2021,FHYRJE 30 DT.25.02.2021 SIPAS KONTR.3324/71 DT.13.02.2021 TE MSH
  Spitali Lushnje (0922) I N T E R M E D Lushnje 208,174 2021-03-12 2021-03-16 15410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje materiale mbrojtese kunder Covid-19, fat.nr.28 dt.17.02.2021, fh.nr.41 dt.17.02.2021, kontr.nr.3324/71 dt.12.02.2021
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 126,000 2021-03-10 2021-03-12 19410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20;KONT.NR.97 DT.18.01.2021,FAT NR.08/2021 DT 18.01.2021 F.H NR.15 DT.19.01.2021,UB 40440
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 1,600,800 2021-03-11 2021-03-12 8910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje artikuj per masa mbroje covit -19 kon ne vazh nr 334/71 dt 12.2.2021,fat nr 53/2021 dt 23.02.2021,fh nr 23 dt 24.02.2021 pv dt 24.02.201
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 54,000 2021-03-11 2021-03-12 8810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje artikuj per masa mbroj cuvit-19 marr ku nr 3324/60 dt 18.01.2021,aut nr 3324/72 dt 12.02.21fat nr 30/2021 dt 17.02.2021,fh nr 18 dt 18.02.2021,pv dt 18.02.2021
  Sp. Tepelene (1134) I N T E R M E D Tepelene 83,152 2021-03-11 2021-03-12 5410130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore FT NR 40 DT 20.02.2021 SPITALI TEPELENE
  Sp. Delvine (3704) I N T E R M E D Delvine 56,497 2021-03-10 2021-03-11 3610130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen nr 41/2021data 20.02.2021 Spitali Delvine
  Sp. Malesi e Madhe (3323) I N T E R M E D M.Madhe 184,771 2021-03-10 2021-03-11 1710131012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali lik.fat.Nr.68. 2021 date 01.03.2021
  Sp. Devoll (1505) I N T E R M E D Devoll 518,112 2021-03-09 2021-03-10 4210130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PER INTERMED SHPK BLERJE MATERIALE ANTICOVID 2019 MAREVESHJE KUADER MSHMS NR 3324/60 DATE 18.01.2021 FAT NR 66 DATE 01.03.2021 FH NR 3 DATE 01.03.2021
  Sp. Librazhd (0821) I N T E R M E D Librazhd 423,532 2021-03-08 2021-03-10 9710130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 65 DATE 26.02.2021,FH NR 24 DATE 26.02.2021,PROCESVERBAL MARRJE NE DORZIM MALLI,DT 26.02.2021
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 132,645 2021-03-09 2021-03-10 10210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 616 DT 15.02.2021 FAT NR 20 DT 15.02.2021 F.H NR 733 DT 15.02.2021
  Sp. Bulqize (0603) I N T E R M E D Bulqize 115,243 2021-03-05 2021-03-09 4010130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje mjete mbrojtese personale, UP nr.410 dt.10.07.2020 kontr. dt 12.02.2021, fat nr.49/2021 dt.24.02.2021, fh nr.04 dt 24.02.2021, pvmd dt.24.02.2021.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 204,000 2021-03-08 2021-03-09 36910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 likujd barna fat nr 17/2021 dt 08.02.2021 fhyrje nr 18259 dt 08.02.2021 kontr ne vazhdim nr 430/4 dt 01.02.2021
  Spitali Elbasan (0808) I N T E R M E D Elbasan 321,276 2021-03-05 2021-03-08 17910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit mirembajtje covid fat nr 52/2021 dt 24.02.2021 tender mareveshje kuader kont nr 3324/71 dt 12.02.2021 fh nr61 dt 24.02.2021
  Sp. Kolonje (1514) I N T E R M E D Kolonje 65,992 2021-02-24 2021-02-25 3810130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 sxpitali kolonje shpenz per ilace dhe ma\teriale mjeksore kontrate nr 3 dt 16.02.2021,lik i fat nr 39/2021 dt 20.02.2021,fh nr 6 dt 22.02.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,652,400 2021-02-23 2021-02-25 21410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore, kont 8/2 dt 11.1.21, MK 3065/8 dt 18.12.20, ft 6/2021 dt 14.1.21, fh 18239 dt 15.1.21
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 126,000 2021-02-08 2021-02-09 6410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.PROK.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDHJE KONT NR 458/43 DT 17.06.2020;KONTRATE NR.1365 DT.29.09.2020,FAT NR.5526 DHE F.HYRJE NR.382 DT.29.09.2020;UB 39186