Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) I N T E R M E D Tirane 1,467,367 2021-04-22 2021-04-23 9310130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut mat mjeksore shkrese MSHMS 3324/72 dt 12.02.2021 kontr 3324/71 dt 12.02.2021 ft 143 DT 07.04.2021 FH 22 DT 08.04.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) I N T E R M E D Tirane 712,956 2021-04-22 2021-04-23 6410131042021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT blerje mat per covid up 1538 dt 20.03.2020 kontr 332 dt 12.02.2021 ft 63 dt 26.02.2021 fh 752 dt 26.02.2021
  Sp. Has (1812) I N T E R M E D Has 78,592 2021-04-21 2021-04-22 9210130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.35/2021 dt.18.02.2021,kont nr.3324/71 dt.12.02.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale per mbrojtje personale",flet-hyrje nr.22 dt.18.02.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Spitali Kukes (1818) I N T E R M E D Kukes 1,318,452 2021-04-21 2021-04-22 13410130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Mat Mjekimi kont nr.3327/71 dt.12.02.2021 fat nr.100 dt.16.03.2021 fh nr.21 dt.16.03.2021
  Sp. Mat (0625) I N T E R M E D Mat 1,174,800 2021-04-21 2021-04-22 10310130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sp.Mat(1013078)Bl.Artikuj per Covid-19.Urdh.Nr.33 Dt.20.1.21 Urdh.Nr.70 Dt.2.2.21 Urdh.Prok.Nr.410 Dt.10.7.20 Form.Fitues,Mrrv.K.Nr.3324/60 Dt.18.1.21 Kntr.Nr.3324/71 Dt.12.2.21 Fat.Nr.119/2021 Dt.24.3.21 Fl-H dhe Pr-Verb Nr.6 Dt.24.3.21
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 1,278,000 2021-04-21 2021-04-22 19810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje artikuj per masa mbrojtese personale etj kon ne vazh nr 3324/71 dt 12.02.2021 fat nr 132/2021 dt 06.04.2021,fh nr 81 dt 06.04.2021 pv dt 06.04.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 52,529,640 2021-04-19 2021-04-21 86110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr3324/71dt 12.2.2021.fat nr129/2021 dt 2.4.21.fh nr 18552 dt 2.4.2021
  Sp. Kucove (0217) I N T E R M E D Kuçove 86,400 2021-04-19 2021-04-20 8710130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 blerje ilace e materiale mjeksore kontr.nr.3324/71 dt.12.02.2021 fat.109/2021 dt.18.03.2021
  Sp. Kucove (0217) I N T E R M E D Kuçove 828,997 2021-04-19 2021-04-20 8610130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 blerje ilace e materiale mjeksore kontr.nr.3324/71 dt.12.02.2021 fat.74/2021 dt.04.03.2021
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) I N T E R M E D Tirane 75,600 2021-04-16 2021-04-19 10210131192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013119 Qend.Komb.e Urgjences Mjeksore -602-blerje mat per perb e situat covid -19 sipas up nr 410 dt 10.7.20.nj fit nr 3324/59 dt 13.1.21.fat nr 121/2021 dt 25.3.21.fh nr 3 dt 25.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,040,400 2021-04-15 2021-04-19 80810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr3324/71 dt12.2.21.fat nr116/2021 dt 23.3.2021.fh nr 18494 dt23.3.2021
  Materniteti Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 281,100 2021-04-13 2021-04-16 14710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mbrojtese anti covid mk MSHMS nr 3324/60 dt 18.1.2021 kontr 3324/71 dt 12.02.2021 ft 48 dt 23.02.2021 fh 1&17 dt 23.02.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 12,680,000 2021-04-14 2021-04-15 79710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 291/8dt 8.3.2021.fat nr115/2021 dt 23.3.2021.fh nr 18495dt 23.3.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) I N T E R M E D Tirane 2,893,670 2021-04-14 2021-04-15 12310130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''mat mrojtese anti civid kontr MSHMS 3324/71 dt 12.02.2021 vkm 20 dt 20.01.2021 ft 134 dt 06.04.2021 fh 15 dt 06.04.2021
  Sp. Bulqize (0603) I N T E R M E D Bulqize 552,035 2021-04-12 2021-04-14 7310130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje mjete mbrojtese personale, UP nr.410 dt.10.07.2020 kontr. dt 12.02.2021, fat nr.113/2021 dt.22.03.2021, fh nr.16 dt 24.03.2021, pvmd dt.24.03.2021.
  Sp. Kruje (0716) I N T E R M E D Kruje 689,400 2021-04-13 2021-04-14 16210130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Materjale mjekimi kontrata nr 3324/71 dt 12.02.2021 lik i fat nr 17/2021 ;14/2021 101/2021 fh nr 45
  Sp. Permet (1128) I N T E R M E D Permet 119,016 2021-04-13 2021-04-14 8110130812021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET BARNA FAT N R38/2021 DT 20.02.2021 FH NR 7 DT 20.02.2021 KONT NR 3324/71 DT 12.02.2021 PROCES VERBAL DT 20.02.2021
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 637,200 2021-04-13 2021-04-14 16810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje artikuj per masa mbrotjese perso kon ne vazh nr 3324/71 dt 12.02.2021.fat nr 123/2021 dt 26.03.2021,fh nr 66 dt 26.03.2021,pv dt 26.03.2021
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 2,314,860 2021-04-12 2021-04-13 26810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATER.MBROJTESE COVID 19 UR.P.MSHMS NR.410 DT.10.07.20,MAR.KUAD.3324/60 DT.18.01.21,NJ.FITUESI NR 3324/59 DT 13.01.21;KONT.NR.3324/71 DT.12.02.2021,FAT NR.37,92/2021 DHE F.H NR.88,100 DT.20.02.2021,10.03.2021,UB 40408
  Sp. Librazhd (0821) I N T E R M E D Librazhd 1,026,000 2021-04-12 2021-04-13 13910130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 95 DATE 11.03.2021,FH NR 29 DATE 11.03.2021 ARTIKUJ PER MASA MBROJTESE PERSONALE,