Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 363,960 2020-06-15 2020-06-16 114510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas Mk 1000/17 DT22.5.2019.AMSH1000/18 dt22.5.2019.kont nr 1826/4dt 21.5.2020.fat nr9944 seri 360109944dt 28.5.2020.fh nr16891dt 28.5.2020
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 98,500 2020-05-21 2020-05-22 3410051282020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Autoriteti kombetar ushqimit shkoder furnizime materjale urdher nr 11 dt 28.04.2020,pv oferte nr 572/1 dt 28.04.2020,fat nr 279085953 dt 30.4.2020,fh nr 6 dt 30.04.2020,pv dt 30.04.2020 email dt 12.05.2020
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 229,500 2020-05-19 2020-05-20 30710130192020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROK.12 DT.06.06.19,MIRATIM PROC.TENDER NR 1107 DT 03.07.19;M.KUADER NR.1164 DT.11.07.19;KONTRATE NR.1932 DT.12.11.19,FAT NR.8925 DHE F.HYRJE NR.518 DT.12.11.2019;UB 37435
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 127,500 2020-04-24 2020-04-27 22510130192020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROK.12 DT.06.06.19,MIRATIM PROC.TENDER NR 1107 DT 03.07.19;M.KUADER NR.1164 DT.11.07.19;KONTRATE NR.1614 DT.30.09.19,FAT NR.4973 DHE F.HYRJE NR.449 DT.30.09.2019;UB 37030
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,580,250 2020-04-15 2020-04-16 62910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.lik ft blerje barna , kontr ne vazhd nr 1444/4 dt 26.03.2020, seri 279082720 dt 26.03.2020, fh dt 26.03.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,780,380 2020-03-25 2020-03-26 50010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020 barna mk 1003/45 dt 07.06.2019 kontr 868/4 dt 17.02.2020 ft 279079666 dt 03.03.2020 fh 16415 dt 03.03.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 185,400 2020-03-25 2020-03-26 49910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020 barna mk 1011/10 dt 15.05.2019 kontr 1066/4 dt 26.02.2020 ft 279079680 dt 03.03.2020 fh 16414 dt 03.03.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,580,250 2020-03-25 2020-03-26 50410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020 mat mjekore marv kuader 1003/34 dt 16.05.2019 kontr 1053/4 dt 26.02.2020 ft 279079667 dt 03.03.2020 fh 16410 dt 03.03.2020
  Sp. Sarande (3731) I N T E R M E D Sarande 4,824 2020-02-24 2020-02-25 4010130842020 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK NGA SPIT SR FAT NR 4225 DAT 31.01.2019,FL HYRJA NR 43 DAT 31.01.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,087,524 2020-02-19 2020-02-20 21610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas kontrates ne vahdim nr 3311/11 dt 30.12.2019,,fat nr 5822 seri279075822 dt 29.1.2020.fh nr 16214 dt 29.1.2020
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 25,500 2020-02-14 2020-02-17 5010130192020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROK.12 DT.06.06.19,MIRATIM PROC.TENDER NR 1107 DT 03.07.19;M.KUADER NR.1164 DT.11.07.19;KONTRATE NR.1208 DT.16.07.19,FAT NR.8947 DHE F.HYRJE NR.290 DT.16.07.2019;UB 36571
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 304,592 2020-02-14 2020-02-17 15810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602- barna sipas kontrates nr3311/11dt 30.12.2019.up nr 3311dt 25.9.2019.njoft fit 3311/11dt 31.10.2019fat nr 5210seri 279075210dt 20.1.2020.fh nr 16155 dt 20.1.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 97,850 2019-12-23 2019-12-24 3164110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019,602-barna, sipas kon ne vazhdim nr 3455/4, dt 09.10.2019, ft nr 2495, dt 18.12.2019, seri 279072495, fh 16017, dt 18.12.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 86,100 2019-12-11 2019-12-12 126710130512019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051-S.U.S.M."SH.Ndroqi" Tirane barna up nr 3/22 dt 18.6.2019 kontr 3/117 dt 13.8.2019 ft 279064346 dt 23.9.2019 fh 434 dt 23.09.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 340,000 2019-11-25 2019-11-26 110610130512019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051-S.U.S.M."SH.Ndroqi" Tirane barna up 241/18 dt 20.12.2018 kontr 241/198 dt 15.02.2019 ft 279055259 dt 3105.2019 fh 265 dt 31.05.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,736,728 2019-11-18 2019-11-19 267910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje barna.sipas kontrates ne vazhdim nr3140/4, dt 12.9.2019,.fat n5471seri279065471 dt2.10.2019.fh nr 15429dt 2.10.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 97,850 2019-11-08 2019-11-11 257110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje barna.sipas kontrates nr 3455/4, dt 9.10.2019,MK 1011/10 DT 15.5.2019.AMSH 1012/10.dt 17.5.2019fat nr6883seri279066883dt 21.10.2019.fh nr 15590 dt 21.10.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 29,117 2019-11-04 2019-11-05 250110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje barna.sipas kontrates ne vazhdim nr2023/4, dt 3.6.2019.fat nr6602seri 279066602dt 16.10.2019.fh nr 15548dt 16.10.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 612,000 2019-11-04 2019-11-05 249810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje barna.sipas kontrates nr 2289/33, dt 10.10.2019,Urdh Prok 2289 DT 14.6.2019.Njoft Fit 2289/6 DT 30.7.2019..fat nr6357seri279066357 dt 14.10.2019.fh nr 15516dt 14.10.2019
  Spitali Kukes (1818) I N T E R M E D Kukes 6,400 2019-10-08 2019-10-09 55210130202019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali medicamente dety i prap nr i dok 13355 K 124 dt 13.02.2019 fat nr 6773 s 279056773 dt 20.06.2019