Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) I N T E R M E D Tirane 2,999,700 2021-01-12 2021-01-19 2610900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021-466-kthim i te ardh.op ek.ub nr 387, date 10.12.2020, vkpp 541, date 27.11.2020
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 176,860 2021-01-14 2021-01-15 109510130232020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 B1 Blerje barna antiinfektiv, Lot 62 mk 457/68 dt04.06.20 Auto kon nr 457/72 dt 08.06.20,fnjf APP nr 32 dt 01.06.20,Kon 2969 dt 28.12.20,Ft nr 7994 dt 29.12.2020 nr.ser 360137994 fh nr 486 date 29.12.20 pcv dt29.12.20
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) I N T E R M E D Tirane 86,959 2020-12-15 2020-12-16 44810900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466-kthim i te ardhurave ek. urdher 336, date 04.11.2020, vkpp 467, date 23.10.2020
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 144,360 2020-12-07 2020-12-09 68910130192020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.PROK.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDHJE KONT NR 458/43 DT 17.06.2020;KONTRATE NR.907 DT.06.07.2020,FAT NR.4954 DHE F.HYRJE NR.252 DT.06.07.2020;UB 38637
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 3,015,463 2020-12-03 2020-12-07 236210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 3407/4dt 17.11.2020.MK 457/68 DT4.6.20.AMSH nr 457/72 dt 8.6.20.fat nr3924seri 360133924dt24.11.2020.fh nr 17842 dt 24.11.20
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 88,430 2020-10-27 2020-10-28 68510130242020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 101324 SPITALI VLORE BLERJE BARNA, KONTR NR. 2483, DT. 02.07.2020, UP NR. 457, DT. 27.01.2020, FAT NR. 6165, DT. 02.07.2020, SERIA 360126165, FH NR. 623, DT. 05.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,003,552 2020-10-23 2020-10-26 205310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602- barna MK 2345/26 dt 17.08.2020 AMSH 2345/25 dt 17.08.2020 kontr 816/49 dt 08.10.2020 ft 360127424 dt 14.10.2020 fh 17622dt 14.10.2020
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) I N T E R M E D Elbasan 115,200 2020-10-22 2020-10-23 28910130592020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Psikiatrik 1013059 blerje materiale mjekimi up nr 146 dt 17.09.20 PV fituesi nr 166 dt 25.09.20 ftese per oferte nr 150 prot dt 17.09.20 PV marrjes dorez. dt 05.10.20 fat nr 6280 seri nr 360126280 dt 5.10.20 fh nr 44 dt 05.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 804,713 2020-09-11 2020-09-14 172610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020. 602-barna, sipas kon ne vazhdim nr 2064/6, dt 22.06.2020, ft nr 0873, dt 20.08.2020, seri 360120873, fh 17368, dt 20.08.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) I N T E R M E D Tirane 25,056,400 2020-08-24 2020-08-27 63010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje bari antineoplastik,urdh prok nr 370 dt 10.06.20,kont nr 2768.6 dt 27.07.20,akt kolaud dt 03.08.20,flete hyrje nr 17299 dt 03.08.20,fat nr 8650 dt 03.08.20 seri 360118650,shkrese nr 2511.2 dt 11.08.2020
  Spitali Fier (0909) I N T E R M E D Fier 2,550 2020-08-14 2020-08-17 45510130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI FIER 1013017,BARNA GJAKU DHE ORGANET FORMUESE TE GAJKUT,UP 42 DT 27.01.20,MK 458/48 DT 17.06.20,KONT 1814 DT 14.07.20,FAT NR 8344 DT 29.07.20,SERI 360118344,FH 181 DT 29.07.20,PCV 29.07.20
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 6,600 2020-08-11 2020-08-12 43410130232020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 B2 BLERJE BARNA GJAKU DHE ORGANET FORMUESE TE GJAKUT, LOT 86,MK NR 458/47 DT 17.06.20, AUTO LIDHJE KON NR 458/48 DT 17.06.2020,FNJF APP NR 35 DT 15.06.20,KON NR 1414 DT 03.07.20,ft 4817 s 360114817+fh184+pcv dt 03.07.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,172,760 2020-08-06 2020-08-07 146110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020. barna kont ne vazhdim nr1826/4 dat21.5.2020 .fat nr4837 sr 360114837date3.7.2020 fh nr 17148 date3.7.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 153,000 2020-08-04 2020-08-06 145110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020. barna kont ne vazhdim nr1030/21 date 27.5.2020 .fat nr 5163 sr 360115163date6.7.2020 fh nr 17160 date6.7.2020
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 88,430 2020-07-29 2020-07-30 49110130242020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 101324 SPITALI VLORE BLERJE BARNA, KONTR NR.2483, DT. 02.07.2020, UP NR. 457, DT. 27.01.2020, FAT NR. 4635, DT. 02.07.2020, SERIA 360114635, FH NR. 530, DT. 02.07.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 2,210,750 2020-07-20 2020-07-21 139910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-shp barna sipas kont nr 2064/4 dt 22.6.20.MK 457/68 dt 4.6.20.AMSH 457/72 dt 8.6.20fat nr 3759 seri 360113759 dt 26.6.20.fh nr 1709 dt 26.6.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 55,350 2020-07-13 2020-07-15 64110130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 3/22 dt 18.06.2019 kontr 3/147 dt 23.04.2020 kontr 3/147 dt 23.04.2020 ft 279085887 dt 30.04.2020 fh 240 dt 30.04.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,249,500 2020-07-08 2020-07-09 132410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna , sipas kont nr 2168/4,dt30.6.2020, mk 2289/22 dt 13.8.19.KERK 2168 dt 23.6.20ft nr 4451,seri 360114451dt 30.06.2020,fh nr 17119 dt 30.6.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,346,400 2020-07-03 2020-07-06 128710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna, up nr 2482, dt 05.07.2019, mk 3311/5, dt 12.11.2019, kon 1030/21, dt 27.05.2020, ft nr 2856, dt 18.06.2020, seri 360112856, fh 17057, dt 18.06.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) I N T E R M E D Tirane 400,000 2020-06-22 2020-06-24 38810130512020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi barna up 241/18 dt 20.12.2018 kontr 241/282 dt 22.01.2020 ft 279075514 dt 27.01.2020 fh 88 dt 27.01.2020