Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) I N T E R M E D Berat 6,022,200 2021-05-25 2021-05-31 33210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat fature blerje medikamente nr 183/2021 dt 17.05.2021 pr verbal, fl hyrje nr 68 kontrata nr 1604 dt 10.05.2021 tender i ministrise se shendetesise
  Spitali Lushnje (0922) I N T E R M E D Lushnje 1,170,418 2021-05-27 2021-05-28 29910130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje materiale mbrojtese kunder covid 19, fat.fiskalizuar nr.156 dt.04.05.2021, fh.nr.70 dt.04.05.2021, PV dt.04.05.2021, kontr.nr.3324/71 dt.12.02.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) I N T E R M E D Tirane 515,280 2021-05-25 2021-05-27 8310131042021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT blerje mat per covid vazhdim kontr 332 dt 12.02.2021 ft 133 dt 06.04.2021 fh 790 dt 06.04.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) I N T E R M E D Tirane 2,368,800 2021-05-25 2021-05-27 7610131042021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT blerje mat per covid vazhdim kontr 332 dt 12.02.2021 ft 133 dt 06.04.2021 fh 790 dt 06.04.2021
  Sp. Permet (1128) I N T E R M E D Permet 614,880 2021-05-21 2021-05-24 12110130812021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET MATERIALE FAT NR 168/2021 DT 05.05.2021 FH NR 15 DT 05.05.2021 PROCES VERBAL DT 05.05.2021 KONT NR 3324/71 DT 12.02.2021
  Sp. Kavaje (3513) I N T E R M E D Kavaje 224,136 2021-05-20 2021-05-21 18010130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SA LIKUIDOJME ILACE KONTR 3324/71 DT 12.02.2021 FAT 157/2021 DT 03.05.2021 FH 33 DT 04.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) I N T E R M E D Tirane 597,600 2021-05-19 2021-05-21 133110130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut mat anti covid vazhdim kontr.3324/71 dt 12.02.2021 ft 161 dt 04.05.2021 fh 35 dt 05.05.2021
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 1,549,956 2021-05-19 2021-05-20 28110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3324/71 DT 12.02.2021 FAT NR 139 DT 07.04.2021 F.H NR 794 DT 07.04.2021
  Sp. Tropoje (1836) I N T E R M E D Tropoje 495,440 2021-05-17 2021-05-18 8110130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilace dhe materiale mjeksore, tender i ministrise, fat tat nr.83, date 08.03.2021, flete-hyrje nr.8, date 10.03.2021.
  Sp. Mat (0625) I N T E R M E D Mat 129,600 2021-05-12 2021-05-17 13310130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sp.Mat(1013078)Artikuj per Cov-19.Urdh.MSH Nr.33 Dt.20.1.21 Urdh.MSH.Nr.70 Dt.2.2.21 Urdh.Prok.Nr.410 Dt.10.7.20 Marrv.K.Nr.3324/60 Dt.18.1.21 Kntr.Nr.3324/71 Dt.12.2.21 Afat 7.5.21 Fat.Nr.164/2021 Dt.4.5.21 Fl-H dhe Pr-Verb Nr.13 Dt.4.5.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) I N T E R M E D Tirane 63,601,200 2021-05-11 2021-05-14 22810130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje art masa mbrojt pers,urdh prok nr 410 dt 10.07.20,for njof fit nr 3324.59 dt 13.01.21,kon nr 602.2 dt 02.02.21,marr kuad nr 3324.60 dt 18.01.21,for sig k dt 02.02.21 seri 058210,fat nr 128 dt02.04.21fl hy 3 02.04.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) I N T E R M E D Tirane 7,192,800 2021-05-11 2021-05-14 22910130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje art ma mbrojt pers,urdh prok nr 410 dt 10.07.20,form njoft fit nr 3324.59 dt 13.01.21,kont nr 602.2 dt 02.02.21,marr kua 3324.60 dt 18.01.21,form sig kon dt 02.02.21 seri 058210,fat nr 16 dt 05.02.21 fl h 1 05.02.21
  Spitali Elbasan (0808) I N T E R M E D Elbasan 1,094,472 2021-05-11 2021-05-12 31610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit mirembajtje covid fat nr 94/2021 dt 11.03.2021 tender mareveshje kuader kont nr 3324/71 dt 12.02.2021 fh nr 92 dt 11.03.2021
  Sp. Mat (0625) I N T E R M E D Mat 540,000 2021-05-10 2021-05-11 13010130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sp.Mat(1013078)Artikuj per Cov-19.Urdh.Nr.33 Dt.20.1.21 Urdh.Nr.70 Dt.2.2.21 Urdh.Prok.Nr.410 Dt.10.7.20 Form.Fit. Marrv.K.Nr.3324/60 Dt.18.1.21 Kntr.Nr.3324/71 Dt.12.2.21 Fat.DiferencNr.119/2021 Dt.24.3.21Fl-H dhe Pr-Verb Nr.6 Dt.24.3.21
  Spitali Lezhe (2020) I N T E R M E D Lezhe 787,777 2021-04-26 2021-05-04 18410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 141 DT 07.04.2021,F HYRJE NR 54 DT 07.04.2021,KONTRATE NR 3324/71 DT 13.02.2021,PV KOLAUDIMI DT 07.04.2021,MATERIALE MBROJTESE NDAJ COVID
  Sp. Peqin (0827) I N T E R M E D Peqin 158,880 2021-04-29 2021-04-30 3510130802021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013080 Spitali Peqin likuiduar Material Mjeksor marreveshje kuader nr 3324/60 dt 18.01.2021 fature nr 50/2021 dt 23.02.2021 fh nr 4 dt 24.02.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) I N T E R M E D Tirane 384,848 2021-04-28 2021-04-30 16010900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik garanci per ankimim, urdher nr 114 dt 21.04.2021, vendim i KPP nr 125/2021 dt 18.03.2021
  Sp. Kavaje (3513) I N T E R M E D Kavaje 271,908 2021-04-27 2021-04-28 13310130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIK FAT NR 84/2021 DT 10.03.2021 HYRJE NR 12DT 10.03.2021 TE KONTR 3324/71 DT 12.02.2021 ILAC E MATERIAL MJEKSOR
  Sp. Delvine (3704) I N T E R M E D Delvine 323,160 2021-04-21 2021-04-23 6210130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen nr 106/2021 data 18.03.2021 Spitali Delvine
  Sp. Laç (2019) I N T E R M E D Laç 306,000 2021-04-22 2021-04-23 11610130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar marreveshje kuader nr 3324/72 dt 12.02.2021 up nr 410 i MSH dt 10.07.2020 ft nr 60 dt 24.02.2021 fh nr 5 dt 24.02.2021 pv kolaudim malli dt 24.02.2021