Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 312,400 2019-04-02 2019-04-04 56810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 359/4 dt 30.1.2019, fat nr 7656 seri 279047656 dt12.03.2019 fh nr 14065 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 275,000 2019-04-02 2019-04-04 56910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates nr 1183/4 dt11.3.2019,MK 910/6 dt 23.04.2018.AMSH 882/1 DT 23.04.2018 fat nr 7692 seri 279047692 dt 12.03.2019 fh nr 14080 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 5,602,800 2019-04-02 2019-04-04 57110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 352/4 dt 24.1.2019, fat nr 7654 seri 279047654 dt12.03.2019 fh nr 14063 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 253,200 2019-04-02 2019-04-04 57010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 358/4 dt 24.1.2019, fat nr 7655 seri 279047655 dt12.03.2019 fh nr 14064 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 312,400 2019-04-02 2019-04-04 56810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 359/4 dt 30.1.2019, fat nr 7656 seri 279047656 dt12.03.2019 fh nr 14065 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 91,800 2019-03-27 2019-03-28 53410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 2856/41 dt 21.12.2018,, fat nr 6597 seri 279046597dt 28.02.2019 fh nr 14011 dt 28.02.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,514,040 2019-03-19 2019-03-20 47210130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 566/4 dt 05.02.2019,.fat nr 6596 seri 279046596 dt28.02.2019 fh nr 13988dt 28.02.2019
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 5,550 2019-03-19 2019-03-20 13410130242019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI BLERJE BARNA, KONTR NR. 1140, DT. 07.02.2019, UP NR. 114/1, DT. 02.02.2018, FAT NR.5528, DT. 18.02.2019, SERIA 279045528,FH NR. 84, DT. 18.02.2019
  Spitali Vlore (3737) I N T E R M E D Vlore 18,600 2019-03-19 2019-03-20 13510130242019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI BLERJE BARNA, KONTR NR. 1139, DT. 07.02.2019, UP NR. 124, DT. 02.02.2018, FAT NR. 5524, DT. 18.02.2019, SERIA 279045524, FH NR. 83, DT. 18.02.2019
  Sp. Devoll (1505) I N T E R M E D Devoll 2,775 2019-03-18 2019-03-19 4510130672019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER ILACE MEDIKAMENTE B12 NR KONTRATE 102 DT 18.02.2019 NR FAT 279045521 DT 18.02.2019
  Spitali Elbasan (0808) I N T E R M E D Elbasan 29,760 2019-03-13 2019-03-15 11510130162019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali i Rrethit medikamente tender marrveshje kuader kontrat nr, 266 fature nr,5523 seri 279045523 fl hr, nr114
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 2,385 2019-03-13 2019-03-15 12410130192019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROKURIMI NR.17 DT.09.07.2018,MAR.KUADER NR.971 DT.24.08.2018,KONTRATA 1755 DT.12.11.2018, FAT.50759 DHE F.H.354 DT.12.11.2018
  Spitali Korce (1515) I N T E R M E D Korçe 37,200 2019-03-13 2019-03-15 12310130192019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROKURIMI NR.113 DT.02.02.2018,MAR.KUADER NR.919/21 DT.23.04.2018,KONTRATA 1756 DT.12.11.2018, FAT.50758 DHE F.H.353 DT.12.11.2018
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,525,500 2019-03-12 2019-03-15 42510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kont nr208/7 dt 24.2.2019URDH PROK NR 4179 DT 21.9.2018 NJOFT FIT NR 4179/4 DT 3110.2018 fat nr6459 seri 279046459 dt 27.02.2019 fh nr 13976 dt 27.2.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,445,860 2019-03-12 2019-03-13 38810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kontrates nr565/4dt 05.2.2019,MK 917/13 DT 23.04.2018.AMSH 882/1 dt 23.4.2018 fat nr5515 seri279045515dt 15.02.2019 fh nr 13905 dt 15.02.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 1,785,600 2019-03-12 2019-03-13 387410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kontrates nr566/4dt 5.2.2019,MK 919/21 DT23.4.2018.AMSH 882/1 dt23.4.2018 fat nr5516 seri279045516 dt 15.02.2019 fh nr 13907 dt 15.02.2019
  Spitali Shkoder (3333) I N T E R M E D Shkoder 618,750 2019-02-26 2019-02-27 9810130232019 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder medicamente marr kua nr 910/6 dt 23.04.2018,au lidhje kon nr 882/1 dt 23.04.2018,kon nr 303 dt 25.01.2019,fat nr 279043498 dt 25.01.2019,fh mnr 25 dt 25.01.2019,pv dt 25.01.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 88,500 2019-02-20 2019-02-21 20610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-barna.kontrate nr 357/4 dt 25.1.2019.MK 909/9 DT 23.4.2018.AMSH 882/1 dt 23.04.2018 fat nr 4463 seri 279044463 dt 01.2.2019.fh nr 13804 dt 01.2.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 312,400 2019-02-20 2019-02-21 21010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-barna.kontrate nr 359/4 dt 23.1.2019.MK 919/21 DT 23.4.2018.AMSH 882/1 dt 23.04.2018 fat nr 4448 seri 279044448 dt 01.2.2019.fh nr 13805 dt 01.2.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 237,375 2019-02-18 2019-02-20 14410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-blerje barna ,kontrate nr 358/4 dt 24.01.2019.MK 917/13 DT 23.04.2018.AMSH NR 882/1 DT 23.04.2018 ,fat nr 3516 ,seri279043516 dt 25.1.2019.fh nr 13763 dt 25.01.2019