Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All I N T E R M E D All 441,317,418.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Permet (1128) I N T E R M E D Permet 4,575 2019-05-14 2019-05-15 11610130812019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET MEDIKAMENTE FAT NR 0724 NR SER 279050724 DT 18.04.2019 FH NR 30 DT 30.04.2019 KONT NR 206 DT 16.04.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 48,360 2019-05-08 2019-05-09 87810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kontates ne vazhdim nr 566/4 dt 5.2.2019.fat nr 1101 seri 279051101 dt 24.4.2019.fh nr 14358 dt 24.4.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 2,232,000 2019-05-07 2019-05-08 86610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- blerje barna sipas kontrates ne vazhdim nr 566/4 dt 5.2.2019.fat nr 578 seri 279050578 dt 16.4.2019.fh nr 14286 dt 16.4.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 804,750 2019-04-18 2019-04-19 76610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna, kontrate ne vazhdim nr.799/4 dt 20.2.2019fat, nr 9501 seri 279049501dt 4.4.2019 dhe flete hyrje 14202 dt. 4.4.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 804,750 2019-04-18 2019-04-19 76610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna, kontrate ne vazhdim nr.799/4 dt 20.2.2019fat, nr 9501 seri 279049501dt 4.4.2019 dhe flete hyrje 14202 dt. 4.4.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 157,200 2019-04-12 2019-04-15 69910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 357/4 dt 15.1.2019, .fat nr9104 seri279049104 dt 29.03.2019.fh nr 14178 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 222,440 2019-04-12 2019-04-15 70410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 565/4 dt 5.2.2019, .fat nr9101 seri 279049101 dt 29.03.2019.fh nr 14180 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 3,051,000 2019-04-12 2019-04-15 70510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 208/7 dt 21.01.2019, .fat nr 9099 seri 279049099 dt 29.03.2019.fh nr 14182 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 412,500 2019-04-12 2019-04-15 70610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 1183/4 dt11.3.2019, .fat nr 9105 seri 279049105dt 29.03.2019.fh nr 14172 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 144,300 2019-04-12 2019-04-15 70010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 1148/4 dt 19.3.2019, .fat nr9106 seri279049106 dt 29.03.2019.fh nr 14179 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 157,200 2019-04-12 2019-04-15 69910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 357/4 dt 15.1.2019, .fat nr9104 seri279049104 dt 29.03.2019.fh nr 14178 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 222,440 2019-04-12 2019-04-15 70410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 565/4 dt 5.2.2019, .fat nr9101 seri 279049101 dt 29.03.2019.fh nr 14180 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 3,051,000 2019-04-12 2019-04-15 70510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 208/7 dt 21.01.2019, .fat nr 9099 seri 279049099 dt 29.03.2019.fh nr 14182 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 412,500 2019-04-12 2019-04-15 70610130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 1183/4 dt11.3.2019, .fat nr 9105 seri 279049105dt 29.03.2019.fh nr 14172 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 144,300 2019-04-12 2019-04-15 70010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 1148/4 dt 19.3.2019, .fat nr9106 seri279049106 dt 29.03.2019.fh nr 14179 dt 29.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 369,750 2019-04-10 2019-04-11 63910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates nr 799/4 dt 20.02.2019, MK 915/7 DT 23.04.2018.AMSH 882/1 dt 23.04.2018.fat nr 8328 seri279048328 dt 20.03.2019.fh nr 14106 dt 20.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 369,750 2019-04-10 2019-04-11 63910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates nr 799/4 dt 20.02.2019, MK 915/7 DT 23.04.2018.AMSH 882/1 dt 23.04.2018.fat nr 8328 seri279048328 dt 20.03.2019.fh nr 14106 dt 20.03.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 275,000 2019-04-02 2019-04-04 56910130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates nr 1183/4 dt11.3.2019,MK 910/6 dt 23.04.2018.AMSH 882/1 DT 23.04.2018 fat nr 7692 seri 279047692 dt 12.03.2019 fh nr 14080 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 5,602,800 2019-04-02 2019-04-04 57110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 352/4 dt 24.1.2019, fat nr 7654 seri 279047654 dt12.03.2019 fh nr 14063 dt 12.3.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I N T E R M E D Tirane 253,200 2019-04-02 2019-04-04 57010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- barna sipas kontrates ne vazhdim nr 358/4 dt 24.1.2019, fat nr 7655 seri 279047655 dt12.03.2019 fh nr 14064 dt 12.3.2019