Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 121,100 2014-12-30 2014-12-31 26224990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 258,000 2014-12-30 2014-12-31 26024990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC SHPERBLIME FUNDVITI 2014 PER KATEGORITE ND.EKONOMIKE & PAAFTESI
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 52,950 2014-12-30 2014-12-31 26124990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC PAAFTESI DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 52,950 2014-12-30 2014-12-31 26124990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 145,000 2014-12-23 2014-12-24 25424990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA PUSTEC SISTEMIM RRUGE & VENDOSJE TUBINO QENDRA SHENDETSORE GORICE E VOGEL FAT.12 DT 15.12.14
  Bashkia Pustec (1515) ERION GJATA Korçe 173,100 2014-12-23 2014-12-23 25524990012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA PUSTEC BLERJE KANCELARI & MTAERIALE PASTRIMI FAT.46 DT 19.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 42,734 2014-12-19 2014-12-23 24824990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI GUSHT KR0D010031093424,KR0D010032093426,KR0D010032093427,KR0D010111098214 FAT.615565632,615066368,615565633,615565312 DT 11.09.14 & 29.08.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 34,351 2014-12-23 2014-12-23 25724990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR DR0D010027093411,KR0D010033093418,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010030093416 FAT.618652934,618652938,618652941,618652942,618652936,618652935 DT 30.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 44,699 2014-12-19 2014-12-23 24724990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI GUSHT KR0D010029093413,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093420,KR0D010034093421 FAT.615565629,615066366,615066370,615066371,615066373,615066367 DT 11.09.14 & 29.08.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 48,922 2014-12-23 2014-12-23 25624990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR KR0D010035093380,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010111098214,KR0D010032093426 FAT.618652944,618652948,618652949,618652618,618652937 DT 30.11.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 70,000 2014-12-19 2014-12-23 23324990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC PORE ZJARRI FAT.11 DT 11.12.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 56,786 2014-12-23 2014-12-23 25124990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHTATOR KR0D01035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010039093388,KR0D010035093378 FAT.616335259,616335262,616335263,616745705,616745707,616745702 DT 01.10.14 & 12.10.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 34,436 2014-12-23 2014-12-23 25024990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHTATOR KR0D010029093413,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423 FAT.616745696,616335251,616335254,616335256,616335257,616335252 DT 01.10.14 & 12.10.14
  Bashkia Pustec (1515) AVDOLLI - SHPK Korçe 462,213 2014-12-19 2014-12-23 23224990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA PUSTEC NDERTIM TROTUARI FSHATI PUSTEC FAT.196 DT 11.12.14
  Bashkia Pustec (1515) JOKLEN & CO Korçe 819,534 2014-12-19 2014-12-23 24524990012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA PUSTEC NDERTIM DEPO UJI FAT.39 DT 21.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 39,006 2014-12-23 2014-12-23 25324990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHTATOR KR0D010027093411,KR0D010031093424,KR0D010111098214 FAT.616335249,616335253,616334929 DT 01.10.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 5,587 2014-12-23 2014-12-23 25824990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR KR0D010035093429,KR0D010032093425,KR0D010038093383,KR0D010039093386,KR0D0135093429,KR0D010033093419 FAT.617933267,617933261,617933271,617933273,618652946,618652940 DT 30.10.14 & 11.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,762 2014-12-23 2014-12-23 25224990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHTATOR KR0D010035093379,KR0D010038093383,KR0D010039093386,KR010029093412,KR0D010030093415,KR0D010033093419,KR0D010035093429 FAT.616745703,616745706,616745697,616745701,616745708,616335250,616335261
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 25,307 2014-12-19 2014-12-23 24424990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI GUSHT KR0D010035093378,KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093384,KR0D010039093388,KR0D010027093411 FAT.615565636,615066375,615565641,615565640,615565646,615066364 DT 11.09.14 & 29.08.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-12-19 2014-12-22 24924990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI GUSHT KR0D010035093379,KR0D010038093383,KR0D010039093386,KR0D010029093412,KR0D010030093415,KR0D010033093419,KR0D010032093425,KR0D010035093429 FAT.615565639,615565634,615565635,615565631,615565630,615565644