Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) KOCO PETRO SHEDOLLARI Korçe 60,000 2014-05-16 2014-05-19 11124990012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA PUSTEC PROJEKT OBJEKTI RIKONS.SIST.ASFALT.RRUGA LIQENAS -VARRER KISHA E SHEN THANASIT FAT.8 DT 27.12.2008
  Bashkia Pustec (1515) PANAJOT SPIRO PILANI Korçe 30,715 2014-05-13 2014-05-14 9624990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA PUSTEC KOLAUDIM OBJEKTI RIKONS.SIST.ASFAL.K/RRUGA KORCE-GORICE-KALLAMAS FAT.130 DT 12.03.13
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 140,000 2014-05-13 2014-05-14 9324990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC VENDOSJE NEONE FAT.3 DT 14.04.14
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 781,300 2014-05-13 2014-05-14 9724990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI MAJ
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 93,000 2014-05-13 2014-05-14 10424990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC NIHME EKONOMIKE MUAJI PRILL
  Bashkia Pustec (1515) JOKLEN & CO Korçe 94,900 2014-05-13 2014-05-14 9224990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA PUSTEC MEREMETIM BANJO & LIDHJE ME RRJET SHKOLLA PUSTEC FAT.62/1 DT 12.09.13 DETYRIM 2013
  Bashkia Pustec (1515) JOKLEN & CO Korçe 108,000 2014-05-13 2014-05-14 92324990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KOMUNA PUSTEC RIKONSTRUKSION I ZYRAVE TE KOMUNES FAT.62 DT 20.12.2013
  Bashkia Pustec (1515) ERION GJATA Korçe 116,300 2014-05-09 2014-05-12 9124990012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA PUSTEC KANCELARI,MATERIALE PASTRIMI & MATERIALE TE TJERA FAT.3,3/1,3/2 DT 10.03.14
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 500,000 2014-05-06 2014-05-07 9024990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC BLERJE KARBURANT FAT.131 DT 15.04.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-05-06 2014-05-07 8824990012014 Shtese page per funksionin KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI PRILL
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-05-06 2014-05-07 8824990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI PRILL
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 120,900 2014-04-24 2014-04-29 8524990012014 Udhetim i brendshem KOMUNA PUSTEC (2499001) DIETA JANAR-MARS 2014
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 93,000 2014-04-24 2014-04-25 8024990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE MUAJI MARS
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 12,752 2014-04-24 2014-04-25 8424990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.85 & 95 DT 31.01.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 122,850 2014-04-16 2014-04-17 7724990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI MARS
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 13,650 2014-04-16 2014-04-17 7824990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM KESHILLTARET
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 10,101 2014-04-16 2014-04-17 7024990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON MUAJI MARS NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) HATIXHE GJATA Korçe 48,863 2014-04-16 2014-04-17 6124990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMUNA PUSTEC BLERJE MATERIALE FAT.71 DT 29.07.2011
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 10,387 2014-04-14 2014-04-15 6624990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.171,211,294,322 DT 28.02.14 & 31.03.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 93,900 2014-04-14 2014-04-15 6024990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE DHE PASTRIM KANALI FAT.2 DT 02.04.14