Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 6,446 2014-06-24 2014-06-25 12724990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC FAT 513, 541 DT 31.05.2014 SHERBIME POSTARE
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,000 2014-06-24 2014-06-25 12924990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC KL 310001965059 TELEFON MAJ FAT 717897230 DT 31.05.2014
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 86,259 2014-06-20 2014-06-20 13124990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MUAJI PRILL KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010031093424,KR0D010035093429,KR0D010111098214
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 15,402 2014-06-20 2014-06-20 13024990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MUAJI PRILL KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010038093382,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010027093411,KR0D010029093412,KR0D010030093416
  Bashkia Pustec (1515) EURO OFFICE Korçe 58,320 2014-06-11 2014-06-12 12124990012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA PUSTEC KANCELARI,TONERA PRINTERI FAT.125158567 DT 14.05.14
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 35,751 2014-06-11 2014-06-12 11924990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MARS KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093383,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010039093388
  Bashkia Pustec (1515) PANAJOT SPIRO PILANI Korçe 67,000 2014-06-11 2014-06-12 11824990012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA PUSTEC PROJEKT OBJEKTI GJELBERIM I TERITOREVE PUBLIKE FAT.84 DT 06.12.12
  Bashkia Pustec (1515) PANAJOT SPIRO PILANI Korçe 60,000 2014-06-11 2014-06-12 11524990012014. Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA PUSTEC MBIKQYRJE OBJEKTI SIST.ASFALTIM I RRUGES HYRESE FSHATI LIQENAS FAT.143 DT 07.07.13
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 44,585 2014-06-11 2014-06-12 12024990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MARS KR0D010029093412,KR0D010029093413,KR0D010032093425,KR0D010032093426,KR0D010032093427,KR0D010035093429,KR0D010111098214
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-06-03 2014-06-03 11624990012014 Shtese page per funksionin KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI MAJ
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-06-03 2014-06-03 11624990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI MAJ
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 681,150 2014-06-03 2014-06-03 11724990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI MAJ
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 5,560 2014-05-23 2014-05-26 11024990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,158 2014-05-23 2014-05-26 11424990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.400 & 433 DT 30.04.14
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 8,833 2014-05-23 2014-05-26 11324990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON MUAJI PRILL NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) " KRWM " SH.A Korçe 100,000 2014-05-16 2014-05-19 9824990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMUNA PUSTEC KONTRIBUT PER MBETJET E NGURTA
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 122,850 2014-05-16 2014-05-19 10724990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC KESHILLTARET MUAJI PRILL 2014
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 13,650 2014-05-16 2014-05-19 10824990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM KESHILLTARET
  Bashkia Pustec (1515) ANESTI TENEQEXHI Korçe 250,000 2014-05-16 2014-05-19 11224990012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA PUSTEC PROJEKT OBJEKTI ASFAL.SIST.RRUGA KRYQEZIMI GORICE-KALLAMAS FAT.1 DT 11.01.13
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 50,040 2014-05-16 2014-05-19 10524990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC SHPENZIME PER AKTIVITET SPORTIV