Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 28,127 2014-12-17 2014-12-18 22424990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI TETOR KR0D010033093419, KR0D010033093418, KR0D010033093420, KR0D010035093379, KR0D010035093378, KR0D010031093424 FAT.616984488, 616984487,616984485,617933265,617933264,617933259 DT 20.10.14 & 11.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 15,043 2014-12-17 2014-12-18 22524990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI TETOR KR0D010029093412, KR0D010029093413, KR0D010035093380, KR0D010030093415 FAT.617933257, 617933256, 617933262, 617933258 DT 11.11.14
  Bashkia Pustec (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 17,240 2014-12-17 2014-12-18 22324990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI TETOR KR0D010027093411,KR0D010031093423,KR0D010032093426,KR0D010030093416,KR0D010111098214,KR0D010034093421 FAT.617288333,617288335,617288336,617288334,616984399,616984489 DT 26.10.14 & 20.10.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 245,700 2014-12-17 2014-12-18 23624990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI TETOR-NENTOR
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,225 2014-12-17 2014-12-18 24324990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON TETOR-NENTOR NR.KLIENTI 310001965059 FAT.718842021, 718979429
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 27,300 2014-12-17 2014-12-18 23724990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM KESHILLTARET
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 76,720 2014-12-16 2014-12-17 23424990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC KARBURANT FAT.422 DT 25.11.14
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 851,700 2014-12-12 2014-12-15 23024990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE NENTOR, PAAFTESI DHJETOR
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 177,600 2014-12-12 2014-12-15 23124990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI NENTOR 2014
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 85,000 2014-12-12 2014-12-12 22924990012014 Grant per femije te lindur KOMUNA PUSTEC SHPERBLIM PER FEMIJE TE LINDUR
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 175,000 2014-12-11 2014-12-12 22824990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC VENDOSJE NEONE FAT.10 DT 09.12.14
  Bashkia Pustec (1515) VEHBI FURXHI Korçe 19,200 2014-12-11 2014-12-11 22624990012014 Libra dhe publikime profesionale KOMUNA PUSTEC ABONIM NE GAZETE FAT.1 DT 11.11.14
  Bashkia Pustec (1515) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Korçe 3,148,200 2014-12-11 2014-12-11 22724990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - blerje mjete transporti detar KOMUNA PUSTEC NIPT K54105062R PAGESE TVSH PER PROJEKTIN "GREEN BOAT" FAT.687 DT 29.10.2013
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 744,330 2014-12-02 2014-12-03 22224990012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI NENTOR
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 744,330 2014-12-02 2014-12-03 22224990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI NENTOR
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 575,500 2014-11-24 2014-11-24 22124990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE MUAJI TETOR, PAAFTESI MUAJI NENTOR
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 245,000 2014-11-18 2014-11-19 21424990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese KOMUNA PUSTEC NDERTIM MUR MBROJTES FSHATI GORICE E MADHE FAT.9 DT 10.11.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 57,000 2014-11-18 2014-11-19 21524990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOMUNA PUSTEC NDERTIM BANJO SHKOLA DIELLAS & LAJTHIZE FAT.8 DT 04.11.14
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 3,080 2014-11-12 2014-11-13 21324990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) ANDREA KATUNDI Korçe 27,720 2014-11-12 2014-11-13 21224990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC LIKUJDIM VENDIM GJYQI NR.1543 DT 09.06.2010 & 485 DT 19.11.2014 NE FAVOR TE JANI AGO