Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 122,850 2014-09-04 2014-09-05 17624990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI KORRIK
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 18,000 2014-09-04 2014-09-05 17824990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC SHPENZIME PER AKTIVITET SPORTIV
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 72,000 2014-09-04 2014-09-05 17024990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC SHPENZIME PER AKTIVITET ARTISTIK
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 10,000 2014-09-04 2014-09-05 17524990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 13,650 2014-09-04 2014-09-05 17724990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 875,983 2014-09-04 2014-09-04 18024990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 875,983 2014-09-04 2014-09-04 18024990012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,000 2014-09-04 2014-09-04 17224990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON KORRIK NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 1,500 2014-09-04 2014-09-04 17424990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI KORRIK KR0D010033093419,KR0D010032093425,KR0D010032093426,KR0D010035093429,KR0D010111098214
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 2,280 2014-09-04 2014-09-04 17324990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI KORRIK KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010038093383,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010029093412,KR0D010030093415
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 6,648 2014-08-26 2014-08-27 15624990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.541 & 751 DT 31.07.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 44,500 2014-08-21 2014-08-22 17124990012014 Udhetim i brendshem KOMUNA PUSTEC (2499001) DIETA MUAJI MAJ
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 625,050 2014-08-20 2014-08-21 16724990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI GUSHT
  Bashkia Pustec (1515) ALEKO VASILLAQ MICO Korçe 27,000 2014-08-20 2014-08-21 16624990012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE KOMPJUTERI,BOJE PRINTERI FAT.42 DT 18.04.14
  Bashkia Pustec (1515) KOTTI Korçe 41,220 2014-08-20 2014-08-21 16824990012014 Blerje dokumentacioni KOMUNA PUSTEC SHTYPSHKRIME FAT.178 DT 24.07.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 190,000 2014-08-20 2014-08-21 16924990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOMUNA PUSTEC SISTEMIM SHESHI & VENDOSJE STATUJE NE GOLLOMBOC FAT.5 DT 20.08.14
  Bashkia Pustec (1515) ALEKO VASILLAQ MICO Korçe 18,000 2014-08-20 2014-08-21 16624990012014. Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre KOMUNA PUSTEC BLERJE PRINTERI FAT.42 DT 18.04.14
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,000 2014-08-20 2014-08-21 15924990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC NDIHME E MENJEHERSHME ME VKK NR.29 DT 28.05.14
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 132,740 2014-08-13 2014-08-14 15524990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC KL KR0D010035093380,KR0D010038093384,KR0D010027093411,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010031093424 ENERGJI KORRIK
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 90,480 2014-08-13 2014-08-14 15724990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC FAT 229 DT 30.06.2014 KARBURANT