Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 13,500 2014-08-05 2014-08-06 15124990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 867,489 2014-08-05 2014-08-06 15424990012014 Paga baze KOMUNA PUSTES 2499001 PAGA MUAJI KORRIK
  Bashkia Pustec (1515) ANDREA KATUNDI Korçe 121,500 2014-08-05 2014-08-06 15024990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC ZBATIM V GJYQI NR 1543
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 867,489 2014-08-05 2014-08-06 15424990012014 Shtese page per funksionin KOMUNA PUSTES 2499001 PAGA MUAJI KORRIK
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,000 2014-07-25 2014-07-29 15224990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC KL 310001965059 TELEFON QERSHOR
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 160,000 2014-07-25 2014-07-29 14924990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC FAT 229 DT 30.06.2014 BLERJE NAFTE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 94,100 2014-07-25 2014-07-25 15324990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC NDIHMA EKONOMIKE QERSHOR
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 49,000 2014-07-15 2014-07-16 14724990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC KL KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010031093424,KR0D010032093425 ENERGJI QERSHOR0093415
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 17,388 2014-07-15 2014-07-16 14624990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC KL KR0D010035093379,KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093383,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010027093411,KR0D010029093412,KR0D01003 ENERGJI QERSHOR0093415
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 665,900 2014-07-15 2014-07-16 14024990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESIA MUAJI KORRIK
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 3,467 2014-07-15 2014-07-16 14824990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC KL KR0D010111098214,KR0D010035093429,KR0D010032093426 ENERGJI QERSHOR0093415
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 124,900 2014-07-11 2014-07-14 13624990012014 Udhetim i brendshem KOMUNA PUSTEC (2499001) DIETA MARS-PRILL
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 23,063 2014-07-11 2014-07-14 13824990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MAJ KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010038093383,KR0D010038093385,KR0D010029093412,KR0D010030093415,KR0D010033093419,KR0D010031093424,KR0D01032093425
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,305 2014-07-11 2014-07-14 13724990012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.541 & 615 DT 30.06.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 199,900 2014-07-11 2014-07-14 13524990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE UJESJELLES KANALIZIME FSHATI ZAROSHKE FAT.4 DT 29.05.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-07-04 2014-07-07 13224990012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI QERSHOR
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-07-04 2014-07-07 13224990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI QERSHOR
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 27,300 2014-07-04 2014-07-07 13424990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 245,700 2014-07-04 2014-07-07 13324990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI MAJ-QERSHOR
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 93,000 2014-06-24 2014-06-25 12824990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC NDIHMA EKONOMIKE MAJ