Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 88,495 2014-03-13 2014-03-17 3824990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHKURT KR0D010027093411,KR0D010029093412,KR0D010030093415,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010031093424
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 572,700 2014-03-12 2014-03-12 3524990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI MARS
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 180,000 2014-03-07 2014-03-10 3324990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC (2499001) DIETA MUAJI NENTOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 7,679 2014-02-19 2014-02-20 2824990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC TELEFON JANAR NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 38,876 2014-02-19 2014-02-20 3024990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI JANAR KR0D010031093423,KR0D010031093424,KR0D010032093426,KR0D010032093427
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 39,053 2014-02-19 2014-02-20 2924990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI JANAR KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093384,KR0D010027093411,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 528,097 2014-02-13 2014-02-14 1924990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI JANAR
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 587,300 2014-02-11 2014-02-11 2024990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI SHKURT
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 23,156 2014-02-07 2014-02-11 1824990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC TELEFON SHTATOR,TETOR,NENTOR,DHJETOR 2013 NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 32,716 2014-01-27 2014-01-28 1624990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI DHJETOR KR0D010031093423,KR0D010031093424,KR0D010032093425,KR0D010032093426,KR0D010032093427,KR0D010035093429,KR0D010111098214
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,013,350 2014-01-27 2014-01-28 1724990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI SHTATOR,TETOR,NENTOR,DHJETOR 2013 JANAR 2014
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 21,175 2014-01-27 2014-01-28 1524990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI DHJETOR KR0D010027093411,KR0D010029093412,KR0D010029093413,KR0D010030093415,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 13,614 2014-01-27 2014-01-28 1424990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI DHJETOR KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093383,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010039093388
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,977 2014-01-27 2014-01-28 1324990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC POSTARE FAT.118,1209,1220 DT 31.12.13
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 724,686 2014-01-14 2014-01-14 124990012014 Unspecified KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI DHJETOR
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 19,023 2013-12-12 2014-01-14 224990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR KROD010035093378,KR0D010035093379,KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093383,KR0D010038093384,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010039093388
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 24,199 2013-12-12 2014-01-14 324990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR KR0D010027093411,KR0D010029093412,KR0D010029093413,KR0D010030093415,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 39,640 2013-12-12 2014-01-14 424990012014 Unspecified 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI NENTOR 2013 KR0D010031093423,KR0D010031093424,KR0D010032093425,KR0D010032093426,KR0D010032093427,KR0D010035093429,KR0D010111098214