Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) ANDREA KATUNDI Korçe 139,500 2014-04-14 2014-04-15 5724990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC LIKUJDIM VENDIM GJYQI (PJESORE) NR.1543 DT 09.06.2010 & 485 DT 19.11.2010 NE FAVOR TE JANI AGO
  Bashkia Pustec (1515) ARTUR STAVRI TOLE Korçe 40,000 2014-04-14 2014-04-15 6224990012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA PUSTEC MATERIALE FAT.13 DT 26.06.2010
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 117,900 2014-04-14 2014-04-15 5924990012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE RRUGE RURALE FAT.1 DT 01.04.14
  Bashkia Pustec (1515) ARTUR STAVRI TOLE Korçe 25,000 2014-04-14 2014-04-15 62/124990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji KOMUNA PUSTEC STABILIZATORE FAT.13 DT 26.06.2010
  Bashkia Pustec (1515) 2 AT SHPK Korçe 45,000 2014-04-14 2014-04-15 6724990012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA PUSTEC BLERJE KLOR FAT.50 DT 27.03.14
  Bashkia Pustec (1515) " KRWM " SH.A Korçe 60,425 2014-04-14 2014-04-15 5624990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMUNA PUSTEC KONTRIBUT PER MBETJET E NGURTA
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 15,500 2014-04-14 2014-04-15 5824990012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM PER VENDIM GJYQI
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 615,600 2014-04-11 2014-04-14 6324990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI PRILL
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 71,668 2014-04-14 2014-04-14 6524990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI MARS KR0D010030093415,KR0D010030093416,KR0D010033093418,KR0D010033093419,KR0D010033093420,KR0D010034093421,KR0D010031093423,KR0D010031093424
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 37,515 2014-04-14 2014-04-14 6424990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHKURT KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010039093388,KR0D010029093413,KR0D010032093425,KR0D010032093427,KR0D010035093429
  Bashkia Pustec (1515) VEHBI FURXHI Korçe 19,200 2014-04-08 2014-04-09 5524990012014 Libra dhe publikime profesionale KOMUNA PUSTEC ABONIM NE GAZETE FAT.10 DT 31.03.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-04-03 2014-04-03 5424990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI MARS
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 856,447 2014-04-03 2014-04-03 5424990012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI MARS
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 27,300 2014-03-27 2014-03-28 5224990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM KESHIILLTARET JANAR-SHKURT
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 245,700 2014-03-27 2014-03-28 5324990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI JANAR-SHKURT
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 195,600 2014-03-26 2014-03-27 4624990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE MUAJI JANAR & SHKURT
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 16,925 2014-03-19 2014-03-20 4524990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI SHKURT KR0D010035093380,KR0D010038093382,KR0D010038093383,KR0D010038093384,KR0D010032093426
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,820 2014-03-19 2014-03-20 4424990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON SHKURT NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 920 2014-03-13 2014-03-17 3724990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI JANAR KR0D010032093425,KR0D010035093429,KR0D010111098214
  Bashkia Pustec (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 10,880 2014-03-13 2014-03-17 3624990012014 Elektricitet 2499001 KOMUNA PUSTEC ENERGJI JANAR KR0D010035093378,KR0D010035093379,KR0D010038093383,KR0D010038093385,KR0D010039093386,KR0D010039093388,KR0D010029093412,KR0D010029093413,KR0D010030093415