Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pustec (1515) All All 41,416,093.00 178 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 847,403 2014-11-04 2014-11-05 21124990012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 847,403 2014-11-04 2014-11-05 21124990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Pustec (1515) "MORAVA - L" Korçe 765,000 2014-10-22 2014-10-23 21024990012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA PUSTEC DRU ZJARRI FAT.142 DT 23.09.14
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 139,000 2014-10-22 2014-10-23 20824990012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE MJETI FAT.7 DT 08.10.14
  Bashkia Pustec (1515) "ADA-CO" Korçe 478,800 2014-10-22 2014-10-23 20924990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA PUSTEC SISTEMIM RRUGE(BETONIM) FSHATI SHULIN TEK MALORJA FAT.35 DT 22.09.14
  Bashkia Pustec (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,057 2014-10-22 2014-10-23 20624990012014 Sherbime telefonike KOMUNA PUSTEC TELEFON GUSHT-SHTATOR NR.KLIENTI 310001965059
  Bashkia Pustec (1515) MIRANDA TANE Korçe 100,000 2014-10-22 2014-10-23 20724990012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA PUSTEC PROJEKT: RIKONS.SHKOLLA E MESME LIQENAS FAT.1 DT 07.01.14
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 349,520 2014-10-17 2014-10-20 20524990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC BLERJE NAFTE FAT.3 DT 01.09.14 (PJESORE)
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 783,850 2014-10-17 2014-10-20 20424990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE MUAJI SHTATOR,PAAFTESI MUAJI TETOR
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 27,300 2014-10-02 2014-10-03 19524990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 875,983 2014-10-02 2014-10-03 19324990012014 Shtese page per funksionin KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 245,700 2014-10-02 2014-10-03 19424990012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA PUSTEC (2499001) KESHILLTARET MUAJI GUSHT-SHTATOR
  Bashkia Pustec (1515) JOKLEN & CO Korçe 80,000 2014-10-02 2014-10-03 19724990012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA PUSTEC MIREMBAJTJE NDERTESE FAT.8 DT 15.09.14
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 875,983 2014-10-02 2014-10-03 19324990012014 Paga baze KOMUNA PUSTEC (2499001) PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Pustec (1515) FOTI KITAN Korçe 87,000 2014-10-02 2014-10-03 19824990012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA PUSTEC LYERJE E SHKOLLAVE FAT.6 DT 15.09.14
  Bashkia Pustec (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 1,600 2014-09-18 2014-09-19 18924990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC TATIM NE BURIM
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 14,400 2014-09-18 2014-09-19 18824990012014 Sherbime te tjera KOMUNA PUSTEC PAGESE PER PUNIME & GERMIME ARKEOLOGJIKE
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 604,350 2014-09-19 2014-09-19 19124990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI MUAJI SHTATOR
  Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 92,800 2014-09-19 2014-09-19 19024990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE MUAJI GUSHT
  Bashkia Pustec (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 106,500 2014-09-15 2014-09-16 18624990012014 Udhetim i brendshem KOMUNA PUSTEC (2499001) DIETA