Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 3,188,802 2014-12-30 2014-12-31 71621290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119486 dt.29.12.2014 situacion pjesor qershor per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,221,198 2014-12-30 2014-12-31 71521290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119485 dt.29.12.2014 situacion perfundimtar maj per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,469,000 2014-12-29 2014-12-29 71221290012014 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje sa xhirojme per lik. shperblim PAK sipas listepageses se shperblimeve 2014, VKM nr.861 dt.17.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 3,094,139 2014-12-22 2014-12-29 70821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001Bashkia Lu lik.situacioni nr.3,Restaurimi i nderteses ku u mbajt Kongresi i Lushnjes, fat.nr.16944316 dt.22.12.2014,kontr.nr.4581 dt.19.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) FUSHA Lushnje 21,159,063 2014-12-22 2014-12-29 70721290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001Bashkia Lu lik.situacioni perfundimtar,Permiresimi i kushteve te banimit per komunitetin rom, fat.nr.05713950 dt.26.11.2014,kontr.nr.3746 dt.26.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,442,000 2014-12-29 2014-12-29 71121290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per shperblim ndihma ekonomike sipas listepageses,VKM nr.861 dt.17.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 108,000 2014-12-29 2014-12-29 71321290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001Bashkia Lushnje per sa paguar shperblim nxenesve exselente sipas listes,VKB nr.52 dt.27.10.2014,shkresa N/pref.nr.929/1 dt.07.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 24,447,870 2014-12-22 2014-12-29 70621290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.situacion nr.2, Rikualifikim i sheshit,unifikim fasadash fat.nr.10246636 dt.22.12.2014,kontr.nr.3225 dt.18.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 560,000 2014-12-29 2014-12-29 71421290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 112 certifikata listapagesa nr.5,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 175,000 2014-12-24 2014-12-26 71021290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje lik.shperblim lindje per 35 certifikata listepagesa nr.4,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 70,000 2014-12-24 2014-12-26 70921290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje lik.shperblim lindje per 14 certifikata listepagesa nr.3,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) DENIS SHAKAJ Lushnje 9,660 2014-12-22 2014-12-24 70521290012014 Kancelari 2129001Bashkia Lu lik.blerje shtypshkrime fat.nr.16168254 dt.09.12.2014,ur.prok.nr.34 dt.18.12.2014,procesverbal dt.18.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 10,067,160 2014-12-17 2014-12-17 61221290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit tetor,nentor,dhjetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 50,000 2014-12-16 2014-12-17 69321290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001Bashkia Lushnje per sa paguar ndihme e menjehershme VKB nr.52 dt.27.10.2014,shkresa N/prefekt. nr.929/1 dt.07.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 35,120,670 2014-12-17 2014-12-17 61321290012014 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje paaftesi dhe shtese invaliditeti nentor,dhjetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 8,587,278 2014-12-16 2014-12-17 70121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246632 dt.11.12.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-17 67921290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik vendim gjyqesor per Arjan Bajaziti,shkresa nr.1631 dt.10.04.2012,shkresa nr.192 dt.06.04.2012,shkresa nr.35/5 dt.04.04.2012
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 28,500,000 2014-12-16 2014-12-17 70321290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postbllok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246548 dt.30.09.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 29,640,000 2014-12-16 2014-12-17 70221290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246608 dt.30.10.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 100,000 2014-12-16 2014-12-17 69221290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese Ndihme te menjehershme sipas listepageses se muajit shtator 2014