Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) SPEED SOLUTION Lushnje 200,000 2014-12-15 2014-12-17 67821290012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime vend permbarimi per Edison Kollcinaku shkresa nr.19/1 dt.05.11.2013
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 3,229,406 2014-12-16 2014-12-17 70421290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001Bashkia Lu lik.restaurimi i nderteses ku u mbajt Kongresi i Lushnjes,situacioni nr.2, fat.nr.16944312 dt.15.12.2014,kontr.nr.4581 dt.19.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 175,000 2014-12-16 2014-12-17 70021290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 35 certifikata simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68621290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Sherif Bali shkresa nr.878 dt.18.02.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68321290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Nikollaq Gjeci shkresa nr.29 dt.23.01.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68021290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Mellani Sema, sipas shkreses nr.22/3, Dt:12.06.2012; Shkres. Nr.5/6, dt:05.06.2012,shkresa nr.842 dt.14.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) SARAÇI-CO Lushnje 700,000 2014-12-12 2014-12-16 66521290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje sherbim gjelberim pjesor mars 2014 fat 89448531 dt,31.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 67621290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE Sa xhirojme lik. shpenzime vend permbarimi te Avdyl Cani shkresa nr.757 dt.23.05.2012,vendimi nr.750 dt.25.05.2014,kerkesa nr.2517 dt.25.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 69021290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Rondinela Nezha shkresa nr.816 dt.18.04.2014,shkresa nr.816 dt.02.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68121290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Fatos Seferi,shkresa nr.661.dt.28.01.2013
  Bashkia Lushnje (0922) NUSHI / LUSHNJE Lushnje 173,256 2014-12-12 2014-12-16 66921290012014 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE blerje karburanti fat.17554524 dt.0511.2014 kontrata 1769 dt.12.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68921290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Ilir Gjordeni shkresa nr.767 dt.26.03.2014,shkresa nr.767 dt.20.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68821290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Besnik Sinovarfaj shkresa nr.686 dt.18.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68721290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Flamur Veliu shkresa nr.880 dt.08.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68421290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Lavdie Elezi shkresa nr.824 dt.14.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 67721290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lushnje lik vendim gjyqesor per Refit Cela shkresa nr.293(547) dt.09.04.2013,shkresa nr.200/11 dt.29.07.2013,shkresa nr.2296 dt.05.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68521290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Arif Bajaziti shkresa nr.804 dt.23.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-16 68221290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Violeta Davidhi shkresa nr.282,dt.23.10.2013
  Bashkia Lushnje (0922) DENIS SHAKAJ Lushnje 9,500 2014-12-10 2014-12-16 61221290012014 Kancelari 2129001Bashkia Lu lik.blerje shtypshkrime fat.nr.06396550 dt.09.12.2014,ur.prok.nr.32 dt.09.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Lushnje 200,000 2014-12-15 2014-12-16 69121290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik. shpenzime gjyqesore per Shpetim Ismaili shkresa nr.3081 dt.03.11.2014,shkresa nr.2938 dt.16.10.2014