Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) NUSHI / LUSHNJE Lushnje 180,180 2014-12-12 2014-12-16 66821290012014 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE blerje karburanti fat.17554518 dt.21.10.2014 kontrata 1769 dt.12.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-15 67321290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Gjergji Jano, sipas shkreses nr.86/2, Dt:20.07.2012; Shkres. Nr.474,dt:31.10.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-15 67421290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Arjan Hasanlliu, sipas shkreses nr.32/2, Dt:27.06.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 39,861 2014-12-12 2014-12-15 66721290012014 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME LIK.SHERBIM INTERNETI DHE SHERBIM TELEFONI FATURA NR.4448,4449 dt.30.11.2014.KONTRATA 07.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-12-15 2014-12-15 67521290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Ermira Prifti, sipas shkreses nr.19/9: 19/10, Dt:17.06.2013, Nr.564, dt:24.06.2013
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 54,000 2014-12-12 2014-12-12 66621290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001 BASHKIA LUSHNJE v.k.m nr. 52 ,nr.53,nr. 54 dt.27.10.2014 shkres.N/Prefektures nr.929/1 dt.07.11.2014sherblim fondi rezerv nxenes exselent Joventina Aleksi,Sara Doko
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087374 dt.30.06.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087376 dt.26.05.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087304 dt.22.10.2014,urdheri nr.189/2 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087371 dt.22.04.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 3,000 2014-12-10 2014-12-12 60521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087306 dt.06.11.2014,urdheri nr.209 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 63321290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.13702129 dt.14.10.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 66021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.18009106 dt.23.10.2014,urdheri nr.189/1 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607229 dt.28.05.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 63021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607246 dt.29.08.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 3,000 2014-12-10 2014-12-12 60621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.18009108 dt.25.11.2014,urdheri nr.209 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497535 dt.06.08.2014,urdheri nr.167/1 dt.24.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 3,000 2014-12-10 2014-12-12 60721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7377255 dt.10.11.2014,urdheri nr.209 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154329 dt.28.10.2014,urdheri nr.167/1 dt.24.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 63221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154327 dt.28.10.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014