Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 66221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154325 dt.10.10.2014,urdheri nr.189/1 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,700,000 2014-12-10 2014-12-12 61321290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia Lu lik.sherbimi pastrimit lik.pjesor muaji maj fat.nr.02119483 dt.09.12.2014,kontr.nr.642 dt.13.02.2012
  Bashkia Lushnje (0922) UNION BANK SHA Lushnje 50,000 2014-12-11 2014-12-12 66321290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia lushnje ndihme e menjehershme Tote Memaj,VKB nr.61 dt.25.11.2014,shkresa N/prefek.nr.1054/1 dt.05.12.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607232 dt.26.06.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64321290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497521 dt.15.05.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.6497517 dt.05.04.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154307 dt.28.05.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 3,000 2014-12-10 2014-12-12 60821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7154332 dt.06.11.2014,urdheri nr.209 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 62921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087390 dt.21.08.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087386 dt.24.07.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607247 dt.10.09.2014,urdheri nr.189 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 66121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497550 dt.22.10.2014,urdheri nr.189/1 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 64021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154326 dt.10.10.2014,urdheri nr.189/2 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.13702130 dt.17.10.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.13702129 dt.14.10.2014,urdheri nr.189 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.13702130 dt.17.10.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607239 dt.31.07.2014,urdheri nr.145 dt.27.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607242 dt.31.07.2014,urdheri nr.167/1 dt.24.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.12607241 dt.31.07.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 1,000 2014-12-10 2014-12-12 62121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.12607230 dt.11.06.2014,urdheri nr.120 dt.06.06.2014