Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7377252 dt.23.10.2014,urdheri nr.189/2 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 1,000 2014-12-10 2014-12-12 62321290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7154311 dt.13.06.2014,urdheri nr.120 dt.06.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087303 dt.22.10.2014,urdheri nr.189/1 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087385 dt.10.07.2014,urdheri nr.145 dt.27.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 638/121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.18009105 dt.23.10.2014,urdheri nr.189/2 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 63121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497542 dt.03.09.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497534 dt.05.08.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154313 dt.27.06.2014,urdheri nr.145 dt.27.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 45,000 2014-12-12 2014-12-12 67221290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001 BASHKIA LUSHNJE ne favor te Altin Krakulli detyrim qira abjenti
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 1,000 2014-12-10 2014-12-12 62021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087380 dt.10.06.2014,urdheri nr.120 dt.06.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 216,917 2014-12-10 2014-12-12 60921290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia lushnje cek terheqje shperblim veteraneve arketar Eriselda Sefa,VKB nr.65 dt.25.11.2014,ur.prok.nr.30 dt.21.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7154306 dt.19.05.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) DEGA E TATIMEVE LUSHNJE Lushnje 38,500 2014-12-12 2014-12-12 67121290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje lik tatim burimi per shperblimet e keshilltareve dhe shperblime
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087392 dt.17.09.2014,urdheri nr.189 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.12607227 dt.08.04.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497545 dt.15.09.2014,urdheri nr.189 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 1,000 2014-12-10 2014-12-12 62221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.6497526 dt.11.06.2014,urdheri nr.120 dt.06.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497530 dt.16.07.2014,urdheri nr.145 dt.27.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65321290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154314 dt.26.06.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 89,421 2014-12-11 2014-12-12 66421290012014 Paga baze 2129001Bashkia Lushnje paga nentor 2014 simbas listes