Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52621290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Arif Bajaziti shkresa nr.804 dt.23.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52521290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Lavdie Elezi shkresa nr.824 dt.14.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) INFOSOFT OFFICE SHA Lushnje 116,353 2014-10-23 2014-10-24 53821290012014 Kancelari 2129001 BASHKIA LUSHNJE blerje bojra ,leter,kancelari fat.110966053 dt.10.09.2013
  Bashkia Lushnje (0922) SARAÇI-CO Lushnje 687,460 2014-10-23 2014-10-24 53721290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje sherbim gjelberim lik.perfundimtar shkurt 2014 pjesor mars 2014 fat 89448531 dt,31.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) PRO CREDIT BANK Lushnje 346,500 2014-10-23 2014-10-24 53321290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lu shperblimi i keshilltareve shtator 2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 51921290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lushnje lik vendim gjyqesor per Refit Cela shkresa nr.293(547) dt.09.04.2013,shkresa nr.200/11 dt.29.07.2013,shkresa nr.2296 dt.05.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 53121290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Rondinela Nezha shkresa nr.816 dt.18.04.2014,shkresa nr.816 dt.02.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 135,000 2014-10-23 2014-10-24 53621290012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje lik qera ambjenti per moshen e trete detyrim korrik,gusht,shtator 2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52821290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Flamur Veliu shkresa nr.880 dt.08.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52721290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Sherif Bali shkresa nr.878 dt.18.02.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52421290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Nikollaq Gjeci shkresa nr.29 dt.23.01.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-10-23 2014-10-24 52321290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Violeta Davidhi shkresa nr.282,dt.23.10.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 39,637 2014-10-23 2014-10-24 51221290012014 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME LIK.SHERBIM INTERNETI DHE SHERBIM TELEFONI FATURA NR.3516,3517,dt.30.09.2014,KONTRATA 07.04.2014.
  Bashkia Lushnje (0922) DEGA E TATIMEVE LUSHNJE Lushnje 53,500 2014-10-23 2014-10-24 53421290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje lik tatim burimi per shperblimet e keshilltareve dhe qera moshe trete
  Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 48,542 2014-10-22 2014-10-23 51121290012014 Elektricitet 2129001 Bashkia Lushnje energji elektrike shtator 2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,500,000 2014-10-23 2014-10-23 53921290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119478 dt.23.10.2014 situacion pjesor per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 17,073,115 2014-10-15 2014-10-16 50821290012014 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje paaftesi dhe shtese invaliditeti gusht 2014
  Bashkia Lushnje (0922) EURO OFFICE Lushnje 39,760 2014-10-15 2014-10-16 50921290012014 Kancelari 2129001Bashkia Lu lik ur.prok.nr.10 dt.16.04.2014 fat.125158052 dt.23.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ALPHA BANK -- ALBANIA Lushnje 200,000 2014-10-15 2014-10-15 51021290012014 Te tjera transferta tek individet 2129001 Bashkia Lu pagese per qera te pastreheve shtator 2014 simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Lushnje 10,000 2014-10-02 2014-10-03 50121290012014 Paga baze 2129001Bashkia Lu lik ndales shtator 2014 shpenzime gjyqesore per Blerim Rrrapush Çela shkresa nr.2433-12 dt.8.04.2013 vendimi nr.69 dt.25.01.2012 dt.14.08.2013