Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) PRO CREDIT BANK Lushnje 346,500 2014-12-12 2014-12-12 67021290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lu shperblimi i keshilltareve nentor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087388 dt.01.08.2014,urdheri nr.167/1 dt.24.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ALPHA BANK -- ALBANIA Lushnje 200,000 2014-12-10 2014-12-12 61921290012014 Te tjera transferta tek individet 2129001 Bashkia Lu pagese per qera te pastreheve nentor 2014 simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.13702130 dt.17.10.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) F.K.T. Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.13702129 dt.14.10.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) MARGIT TV Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.6497529 dt.29.06.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) EDI HALILAJ Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62721290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7154317 dt.25.07.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 1,276,455 2014-12-09 2014-12-10 61121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001Bashkia lushnje RESTAURIMI NDERTESES KONGRESI I LUSHNJES likujd.situacioni nr.1 fat.16444309 dt.03.12.2014 kont.4581 dt.19.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 85,000 2014-12-05 2014-12-09 61021290012014 Grant per femije te lindur 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 17 certifikata simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 1,465,890 2014-12-02 2014-12-03 60221290012014 Paga baze 2129001Bashkia Lushnje paga nentor 2014 simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 195,644 2014-12-02 2014-12-03 60021290012014 Paga baze 2129001 Bashkia Lushnje paga gj.civile nentor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 40,176 2014-12-02 2014-12-03 60321290012014 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME LIK.PAGE SIPAS LISTES per Liza Haxhiu nentor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 2,965,030 2014-12-02 2014-12-03 60121290012014 Shpenzime te tjera transporti 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME PER LIK.PAGA nentor 2014 SIPAS LISTES
  Bashkia Lushnje (0922) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Lushnje 10,000 2014-12-02 2014-12-03 60421290012014 Paga baze 2129001Bashkia Lu lik ndales nentor 2014 shpenzime gjyqesore per Blerim Rrrapush Çela shkresa nr.2433-12 dt.8.04.2013 vendimi nr.69 dt.25.01.2012 dt.14.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) FOCUS PRESS Lushnje 20,000 2014-11-26 2014-11-27 59921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia lushnje shp. botimi ne gazete fat.11238721 dt.22.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 9,216 2014-11-26 2014-11-27 596521290012014 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lu. lik fature telefoni tetor 2014,fat.718781052 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 37,050,000 2014-11-26 2014-11-27 59821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia lushnje rikualifikim sheshit ,unifikim fasadash kont. nr.3225 dt.18.08.2014, fat.10246610 dt.31.10.2014,fat.10246546 dt.30.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) PRO CREDIT BANK Lushnje 346,500 2014-11-18 2014-11-19 59021290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lu shperblimi i keshilltareve tetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 104,077 2014-11-18 2014-11-19 59521290012014 Elektricitet 2129001 Bashkia Lushnje energji elektrike tetor 2014 kontrata BE-110909,112005,104816
  Bashkia Lushnje (0922) SARAÇI-CO Lushnje 655,025 2014-11-18 2014-11-19 59221290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje sherbim gjelberim pjesor mars 2014 fat 89448531 dt,31.03.2014