Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57721290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Lavdie Elezi shkresa nr.824 dt.14.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) SPEED SOLUTION Lushnje 200,000 2014-11-13 2014-11-13 57221290012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime vend permbarimi per Edison Kollcinaku shkresa nr.19/1 dt.05.11.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 58121290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Besnik Sinovarfaj shkresa nr.686 dt.18.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57021290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE Sa xhirojme lik. shpenzime vend permbarimi te Avdyl Cani shkresa nr.757 dt.23.05.2012,vendimi nr.750 dt.25.05.2014,kerkesa nr.2517 dt.25.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 41,252 2014-11-13 2014-11-13 56421290012014 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME LIK.SHERBIM INTERNETI DHE SHERBIM TELEFONI FATURA NR.3993,3994,dt.31.10.2014,KONTRATA 07.04.2014.
  Bashkia Lushnje (0922) ALTIN LATIFI Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57321290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik vendim gjyqesor per Arjan Bajaziti,shkresa nr.1631 dt.10.04.2012,shkresa nr.192 dt.06.04.2012,shkresa nr.35/5 dt.04.04.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57821290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Arif Bajaziti shkresa nr.804 dt.23.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57521290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Violeta Davidhi shkresa nr.282,dt.23.10.2013
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,418,860 2014-11-13 2014-11-13 48721290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit gusht shtator 2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 3,500 2014-11-10 2014-11-11 55721290012014 Sherbime te tjera 2129001 Bashkia Lushnje Sa Xhirojme per lik tarife regjistrimi prone ne ZRPP fat.2731 dt.10.11.2014, u.prok.nr.29 dt.10.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 36,000 2014-11-07 2014-11-10 55421290012014 Shtesa page te tjera 2129001 Bashkia Lushnje lik leje pagueshme,shperblim fondi i vecante Idret Merelli tetor 2014 sipas listepageses,urdheri nr.204 dt.23.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 41,871 2014-11-07 2014-11-07 55521290012014 Te tjera shperblime per personelin 2129001Bashkia Lushnje shperblim fondi i vecante Nadire Zelo tetor 2014,urdheri nr.206 dt.23.10.2014, sipas listepageses
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,500,000 2014-11-07 2014-11-07 55621290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119480,02119481 dt.07.11.2014 situacion perfundimtar prill,dhe situacion pjesor maj per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) DEA-STUDIO Lushnje 468,000 2014-11-03 2014-11-04 54721290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.14275605 dt.25.09.2014,projekti Rivitalizimi i sheshit Bashkia Lushnje,u.pok.nr.71 dt.08.10.2012
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 3,027,845 2014-11-03 2014-11-04 55021290012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME PER LIK.PAGA TETOR 2014 SIPAS LISTES
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 1,464,627 2014-11-03 2014-11-04 55121290012014 Shtese page per funksionin 2129001Bashkia Lushnje paga tetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 175,523 2014-11-03 2014-11-04 54821290012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 Bashkia Lushnje paga gj.civile tetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Lushnje 10,000 2014-11-03 2014-11-04 55321290012014 Paga baze 2129001Bashkia Lu lik ndales tetor 2014 shpenzime gjyqesore per Blerim Rrrapush Çela shkresa nr.2433-12 dt.8.04.2013 vendimi nr.69 dt.25.01.2012 dt.14.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 40,584 2014-11-03 2014-11-04 55221290012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE SA XHIROJME LIK.PAGE SIPAS LISTES per Liza Haxhiu tetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 89,421 2014-11-03 2014-11-04 54921290012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2129001Bashkia Lushnje paga tetor 2014