Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 621,201,064.00 615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) DEGA E TATIMEVE LUSHNJE Lushnje 59,500 2014-11-18 2014-11-19 59121290012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje lik tatim burimi per shperblimet e keshilltareve dhe shperblime
  Bashkia Lushnje (0922) TRANS-BR Lushnje 400,000 2014-11-18 2014-11-19 59321290012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave 2129001 Bashkia Lushnje rinbursim sherbimi urban 3/m II viti 2014 fat.70912546 dt.30.06.2014 akt-marveshje nr.382/1 dt.06.02.2014
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 469,000 2014-11-18 2014-11-19 59421290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001 BASHKIA LUSHNJE v.k.m nr. 52 ,nr.53,nr. 54 dt.27.10.2014 shkres.N/Prefektures nr.929/1 dt.07.11.2014sherblim fondi rezerv nxenes exselent ,ndime e menjehershme
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 33,785,590 2014-11-18 2014-11-18 58921290012014 Pagese paaftesie 2129001 Bashkia Lushnje paaftesi dhe shtese invaliditeti shtator-tetor 2014
  Bashkia Lushnje (0922) NUSHI / LUSHNJE Lushnje 540,540 2014-11-13 2014-11-18 56521290012014 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE blerje karburanti fat.17554513 dt.08.10.2014 kontrata 1769 dt.12.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Lushnje 200,000 2014-11-13 2014-11-14 58521290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik. shpenzime gjyqesore per Shpetim Ismaili shkresa nr.3081 dt.03.11.2014,shkresa nr.2938 dt.16.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 200,320 2014-11-13 2014-11-14 58821290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit shtator 2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 58021290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Flamur Veliu shkresa nr.880 dt.08.03.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 56621290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Mellani Sema, sipas shkreses nr.22/3, Dt:12.06.2012; Shkres. Nr.5/6, dt:05.06.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 56921290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Ermira Prifti, sipas shkreses nr.19/9: 19/10, Dt:17.06.2013, Nr.564, dt:24.06.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 56821290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Arjan Hasanlliu, sipas shkreses nr.32/2, Dt:27.06.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 58321290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Rondinela Nezha shkresa nr.816 dt.18.04.2014,shkresa nr.816 dt.02.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 58221290012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Ilir Gjordeni shkresa nr.767 dt.26.03.2014,shkresa nr.767 dt.20.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57621290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Nikollaq Gjeci shkresa nr.29 dt.23.01.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 100,000 2014-11-13 2014-11-13 58421290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik shpenzime gjyqesore per Anisa Sula shkresa nr.828 dt.02.07.2014,shkresa nr.828 dt.05.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) ZYBER SHEHU Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 56721290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia lu lik vendim gjyqesor per Gjergji Jano, sipas shkreses nr.86/2, Dt:20.07.2012; Shkres. Nr.474,dt:31.10.2012
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57421290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Fatos Seferi,shkresa nr.661.dt.28.01.2013
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57121290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 Bashkia Lushnje lik vendim gjyqesor per Refit Cela shkresa nr.293(547) dt.09.04.2013,shkresa nr.200/11 dt.29.07.2013,shkresa nr.2296 dt.05.08.2013
  Bashkia Lushnje (0922) ALPHA BANK -- ALBANIA Lushnje 200,000 2014-11-13 2014-11-13 58621290012014 Te tjera transferta tek individet 2129001 Bashkia Lu pagese per qera te pastreheve tetor 2014 simbas listes
  Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 10,000 2014-11-13 2014-11-13 57921290012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashkia Lu lik shpenzime gjyqesore per Sherif Bali shkresa nr.878 dt.18.02.2014