Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) NDUE KOLAJ Laç 180,000 2014-12-30 2014-12-31 100421260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER AKTIVITET KULTURORE FESTAT E FUNDVITIT FT NR 26 DT 26.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BLEDI LOÇI Laç 86,400 2014-12-30 2014-12-31 100321260012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER MATERIALE NGOHESE PER VITIN 2014 FT NR 19 DT 29.12.2014 UP NR 28 DT 22.12.2014
  Bashkia Lac (2019) ZYRA PERMBARIMORE LAC Laç 44,128 2014-12-30 2014-12-31 100221260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LAC P0AGUAR DITE DERI NE RIKTHIM E VENDIMIT TE GJYKATES ME OBJEKT URDHER EKZEKUTIM ME KREDITOR TANE BAJRAM HOXHA
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 252,000 2014-12-29 2014-12-30 99521260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PERSONAVE TE VERBER SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014 DHE BORDORO SE
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 222,000 2014-12-29 2014-12-30 99721260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PER TETRAPLEGJIKE SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 6,000 2014-12-29 2014-12-30 99621260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PERSONAVE te verber vkm nr 861 dt 17.12.2014 PER SHKENDIE SHULI DHE ARETI SHULI
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 504,000 2014-12-29 2014-12-30 99921260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PER TETRAPLEGJIKE SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 6,000 2014-12-29 2014-12-30 99321260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PERSONAVE ME AFTESI TE KUFIZUAR SIPAS VKM 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 1,296,000 2014-12-29 2014-12-30 99421260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PERSONAVE ME AFTESI TE KUFIZUAR SIPAS VKM 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,329,000 2014-12-29 2014-12-30 100021260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PER PERSONA ME NDIHME EKONOMIKE SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 612,000 2014-12-29 2014-12-30 99821260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PERSONAVE ME NDIHME EKONOMIKE SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 696,000 2014-12-29 2014-12-30 100121260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIM PER FUNDVITI PER PERSONA ME NDIHME EKONOMIKE SIPAS VKM NR 861 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 872,100 2014-12-24 2014-12-26 99221260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 96 dt 17.12.2014 konf vendimi 2593/1 dt 22.12.2014 LAGJIA 1+2
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 730,100 2014-12-24 2014-12-26 98921260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 96 dt 17.12.2014 konf vendimi 2593/1 dt 22.12.2014 LAGJIA 2+3
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,952,500 2014-12-24 2014-12-26 99021260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 96 dt 17.12.2014 konf vendimi 2593/1 dt 22.12.2014 LAGJIA 4+5
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 1,030,000 2014-12-24 2014-12-26 99121260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 96 dt 17.12.2014 konf vendimi 2593/1 dt 22.12.2014 LAGJIA 5
  Bashkia Lac (2019) "LEKA - 2007" Laç 418,800 2014-12-22 2014-12-24 98521260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE KONTINEREVE PER PASTRIMUP NR17 DT 06.10.2014 FT NR 149 DT 06.11.2014 FH NR 27 DT 06.11.2014
  Bashkia Lac (2019) FLORA GJINAJ Laç 74,610 2014-12-22 2014-12-24 98621260012014 Kancelari BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE KANCELARI UP NR 27 DT 16.12.2014 FT NR 29 DT 22.12.2014 FH NR 33 DT 22.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 117,600 2014-12-22 2014-12-24 98421260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PAGESE E PERSONAVE ME AFTESI TE KUFIZUAR DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPA (K37506384R) Laç 28,000 2014-12-22 2014-12-24 98821260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PJESE KEMBIMI FT NR 06218951 dt 01.11.2014