Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 57,137 2014-12-30 2014-12-31 13421150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, QUMESHT, FATURA NR 63 DT 18.12.2014, FH NR 64 DT 18.12.2014, NR SERIAL 1768761
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 7,200 2014-12-30 2014-12-31 575221150012014 Posta dhe sherbimi korrier
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 5,135,838 2014-12-30 2014-12-31 57221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I -RE INFRASTRUKTURA RRUGORENE QYTET, FATURA NR 24 DT 01.12.2014, NR SERIAL 16062068, SIT NR 3
  Bashkia Gjirokaster (1111) C O B I A L Gjirokaster 25,198,959 2014-12-30 2014-12-31 56921150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,SHETITORJA GJIROKASTER, KONTRATE DT 08.11.2014, FATURA NR 113 DT 29.12.2014, NR SRIAL 13039622
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 5,693,418 2014-12-30 2014-12-31 56721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I III-TE INFRASTRUKTURA RRUGORE NE QYTET, KONTRATE 20.08.2014, FATURA NR 41 DT 25.12.2014, NR SERIAL 18042891, SIT NR 4
  Bashkia Gjirokaster (1111) "DERVENI 1" Gjirokaster 2,861,904 2014-12-30 2014-12-31 57021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RRUGA PRANE SHTEPISE TE KADARESE, KONTRATE DT 09.07.2014, FAURA NR 63 DT 30.12.2014, NR SERIAL 08217930
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,034,695 2014-12-30 2014-12-31 57421150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LYERJE DHE RIPARIME NE SHKOLLA E KOPSHTE, KONTRATE DT 21.08.2014, FATURA NR 3 DT 20.12.2014, SERIA 18365953, SIT NR 1
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 5,683,698 2014-12-30 2014-12-31 56221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,NDERTIMI I RRUGES GRANICE GERHOT, KONTRATE 16.12.2014, SIT NR 1, FATURA NR 45 DT 23.12.2014, NR SERIAL 15977047
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 50,000 2014-12-30 2014-12-31 568221150012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, NDIHME E MENJEHERSHME, URHER NR 196 DT 29.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 2,016,911 2014-12-30 2014-12-31 56621150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,NDERTIMI I RRUGES GRANICE GERHOT, KONTRATE DT 22.07.2014, FATURA NR 37 DT 23.12.2014, NR SERIAL 18042887, SIT NR 5
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 929,499 2014-12-30 2014-12-31 57321150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RIKONSTRUKSION I VAREZAVE TE DESHMOREVE DHE RRUGA HYRESE, KONTRATE 06.08.2014, FATURA NR 2 DT 20.12.2014, FATURA NR 18365952
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 12,094,488 2014-12-29 2014-12-31 55821150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , TERENE SPORTIVE NE SHKOLLA, KONTRATE DT 22.12.2014, SIT NR 1, FATURA NR 39 DT 26.12.2014, NR SERIAL 18042889
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 3,848,532 2014-12-30 2014-12-31 57121150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I II-TE INFRASTRUKTURA RRUGORE, FATURA NR 1 SERIA 18365951 DT 28.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,200 2014-12-29 2014-12-30 56121150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , pagese fat nentor 2014 kod i abonentit 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) LUAN NORRA Gjirokaster 11,000 2014-12-29 2014-12-30 56521150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,bateri makine, up nr 40 dt 18.12.2014, fh nr 55 dt 23.12.2014, fatura nr 43 dt 23.12.2014,seria 6997694
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 483,651 2014-12-24 2014-12-30 55221150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , SISTEMIM SHESHE RRUGICA, FATURA NR 30 DT 06.11.2014, NR SERIAL 15977030, AKT DOREZIMI , KOLAUDIMI, SIT PERFUNDIMTAR
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 213,340 2014-12-29 2014-12-30 56421150012014 Udhetim i brendshem 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , pagese dieta sipas listepagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.A.K STUDIO Gjirokaster 31,200 2014-12-29 2014-12-30 56321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , mbykqyrje punimesh,fatura nr 107 dt 17.11.2014, nr serial 17998758
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 813,000 2014-12-26 2014-12-29 56021150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , PAGESE E SHPERBLIMIT TE FUNDVITIT NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 969,000 2014-12-26 2014-12-29 55921150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , PAGESE E SHPERBLIMIT TE FUNDVITITINVALIDET DHJETOR 2014, LISTE PAGESE