Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) ARJOLA DERVISHI Gramsh 86,981 2014-12-30 2014-12-31 80121140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat.nr.5 dt:19.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 500,755 2014-12-31 2014-12-31 81321140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2114001 Fat.nr.13855523 dt:29.12.2014,situacion perundimtar, nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 3,465,860 2014-12-31 2014-12-31 81121140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2114001 Fat.nr.13855522 dt:24.12.2014,situacion pjesor nr.3 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ARJOLA DERVISHI Gramsh 4,019 2014-12-30 2014-12-31 801/121140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat.nr.05 dt:19.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 1,263,517 2014-12-31 2014-12-31 81221140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 Fat.nr.13855524 dt:29.12.2014,situacion perundimtar, nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 385 2014-12-30 2014-12-30 81021140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 64,160 2014-12-30 2014-12-30 80921140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 825,000 2014-12-30 2014-12-30 80221140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Shperblime ndihme ekonomike Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,306,880 2014-12-30 2014-12-30 80721140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 4,950 2014-12-30 2014-12-30 80321140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,044,000 2014-12-30 2014-12-30 80421140012014. Pagese paaftesie 2114001 Shperblime paaftesia Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 145,000 2014-12-30 2014-12-30 80021140012014 Shpenzime te tjera transporti 2114001 Fat.nr.12 dt:26.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,841 2014-12-30 2014-12-30 80821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) XHEVDET MUÇO Gramsh 317,500 2014-12-24 2014-12-26 79621140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2114001 Fat.nr.23 dt:16.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 99,100 2014-12-24 2014-12-26 79921140012014 Udhetim i brendshem 2114001 Djeta muaj dhjetor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 25,050 2014-12-22 2014-12-23 79421140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.9531 dt:20.10.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) EMANUEL HOXHA Gramsh 59,000 2014-12-22 2014-12-23 79821140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Sa paguar fat.nr.8 dt:17.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 61,500 2014-12-22 2014-12-23 79521140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.3797 dt:25.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 223,898 2014-12-19 2014-12-22 79321140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.9550 dt:15.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 369,600 2014-12-19 2014-12-22 79221140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.9527 dt:10.10.2014 nga Bashkia Gramsh