Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 2,848,350,797.00 8,338 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 443,536 2021-11 2021-11-05 216521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kushove nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,732,308 2021-11 2021-11-05 216021140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 850,828 2021-11 2021-11-05 216321140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Skenderbegas nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,996,008 2021-11 2021-11-05 215821140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Pishaj nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,856,200 2021-11 2021-11-05 215921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovjat nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 523 2021-11-02 2021-11-03 215621140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 87,228 2021-11-02 2021-11-03 215521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Vkb nr.109 date 20.10.2021 nd.ekonomike 6%,konf prefkt,bordero gusht 2021
  Bashkia Gramsh (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 119,918 2021-11-02 2021-11-03 215421140012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2114001 up nr.34 date 20.10.2021,prev fond limit,procesverbal,fat nr.1 date 24.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 8,729,579 2021-11-01 2021-11-02 214621140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 3,289,229 2021-11-01 2021-11-02 214721140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 48,622 2021-11-01 2021-11-02 215221140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,361,174 2021-11-01 2021-11-02 214821140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 48,410 2021-11-01 2021-11-02 215121140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 55,899 2021-11-01 2021-11-02 241921140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga Gj.Civile bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 232,664 2021-11-01 2021-11-02 215021140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga Gj.Civile bordero tetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) VICTORIA INVEST Gramsh 1,236,721 2021-11-01 2021-11-02 214521140012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt "rik rruga unaza e qytetit",akt kolaud dt 19.10.2020,proc perfund marr dorzim,certifikat marrje dorezim,vend nr.149 dt 29.10.2021,kontrat nr.2802 dt 03.08.2020
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Gramsh 30,765 2021-11-01 2021-11-02 215321140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat nr.74 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) ILIR DEDJA Gramsh 99,000 2021-10-28 2021-10-29 214321140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 up nr.31 date 18.10.2021,prevent fond limit,fat nr.1 date 19.10.2021,flet hyrje nr.56 date 19.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-10-27 2021-10-28 213121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.424322113 date 30.09.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-10-27 2021-10-28 212621140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.424322135 date 30.09.2021