Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 471,367 2022-01-25 2022-01-26 3221140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,588,993 2022-01-25 2022-01-26 3121140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kukur paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 96,473 2022-01-25 2022-01-26 2821140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Pishaj paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 464,314 2022-01-25 2022-01-26 3021140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 430,020 2022-01-25 2022-01-26 3321140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Sult paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 326,197 2022-01-25 2022-01-26 3821140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Tunje paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 60,894 2022-01-25 2022-01-26 4421140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,026,259 2022-01-25 2022-01-26 4221140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Porocan paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,169,008 2022-01-25 2022-01-26 4321140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Skenderbegas paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 25,468 2022-01-25 2022-01-26 4021140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 451 2022-01-21 2022-01-24 2421140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 48,622 2022-01-21 2022-01-24 821140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkr bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 48,622 2022-01-21 2022-01-24 721140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkr bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 75,248 2022-01-21 2022-01-24 2321140012022 Ndihme ekonomike 2114001 VKB nr.128 dtt 29.12.2021 nd.ekonomike 6%,konf prefekt,bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 3,225,748 2022-01-17 2022-01-19 321140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 8,373,606 2022-01-17 2022-01-19 221140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,541,889 2022-01-17 2022-01-18 421140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 55,899 2022-01-17 2022-01-18 521140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 232,664 2022-01-17 2022-01-18 621140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,636,184 2021-12-31 2022-01-10 250521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur nd.ekonomke vend nr.12 dt 29.12.2021 bordero dhjetor 2021