Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,029,049,959.00 8,500 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 32,585 2021-11-25 2021-11-26 226921140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 64,362 2021-11-25 2021-11-26 226321140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kodovjat paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,921,896 2021-11-25 2021-11-26 225321140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Pishaj paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,708,845 2021-11-25 2021-11-26 225521140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kodovjat paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,875,449 2021-11-25 2021-11-26 226021140012021 Pagese paaftesie 2114001 Bashkia Gramsh paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI Gramsh 4,788,063 2021-11-25 2021-11-26 224521140012021 Karburant dhe vaj 2114001 up nr.38 date 17.02.2021,njoftim fituesi,kontrate nr.1371 date 12.04.2021,fat nr.54 date 16.11.2021,flet hyrje nr.67 date 16.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 228321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425794251 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 631,262 2021-11-25 2021-11-26 226121140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Pishaj paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 47,636 2021-11-25 2021-11-26 226721140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 604 2021-11-25 2021-11-26 227421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425701275 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,684,929 2021-11-25 2021-11-26 225621140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kukur paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 228021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425791717 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 228221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425788914 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 267,040 2021-11-25 2021-11-26 224721140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 285,095 2021-11-25 2021-11-26 224621140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,014,704 2021-11-25 2021-11-26 226421140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Skenderbegas paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 76,588 2021-11-25 2021-11-26 226521140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kukur paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 75,555 2021-11-25 2021-11-26 224821140012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,276 2021-11-25 2021-11-26 228421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425102930 date 28.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI Gramsh 109 2021-11-25 2021-11-26 2245/121140012021 Karburant dhe vaj 2114001 up nr.38 date 17.02.2021,njoftim fituesi,kontrate nr.1371 date 12.04.2021,fat nr.54 date 16.11.2021,flet hyrje nr.67 date 16.11.2021