Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,029,049,959.00 8,500 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 386 2021-11-26 2021-12-01 229821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425107561 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,394 2021-11-26 2021-12-01 231221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425718034 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 7,895 2021-11-26 2021-12-01 233221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425097855 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 335 2021-11-26 2021-12-01 229321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425094862 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-26 2021-12-01 229921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425780351 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 2,990 2021-11-26 2021-12-01 230121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397239 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 100 2021-11-26 2021-12-01 230321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425095532 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 150 2021-11-26 2021-12-01 230721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425100317 date 26.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 6,417 2021-11-26 2021-12-01 232921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425704731 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 234 2021-11-26 2021-12-01 228821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425104350 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 201 2021-11-26 2021-12-01 228921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425093453 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-26 2021-12-01 230221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425779990 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-26 2021-12-01 230421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425790078 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 227021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425794582 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 227121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425779569 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 470 2021-11-25 2021-11-26 227221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425107644 date 26.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-25 2021-11-26 228121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425784945 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 506,699 2021-11-25 2021-11-26 225421140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 518,692 2021-11-25 2021-11-26 225721140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Sult paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 868,668 2021-11-25 2021-11-26 225821140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Tunje paaftesia bordero nentor 2021