Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 2,848,350,797.00 8,338 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 519 2021-11-18 2021-11-19 220021140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Komisjon sherbimi 0.6% per pages ndime ekonomike
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 40,291 2021-11-12 2021-11-15 219521140012021 Elektricitet 2114001 Likujdim tafure energji elektrike per kontarten G142335 date 24.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 765,300 2021-11-10 2021-11-11 219321140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Premio sportive bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) AL-MEXWOOD Gramsh 1,629,134 2021-11-09 2021-11-10 218621140012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt "Rikonstruksion kanali ujites Galigat-Cingar Siper",akt kolaud dt 18.02.2020,proc perfund marr dorzim,certifikat marrje dorezim,vend nr.151 dt 04.11.2021,kontrat nr.5018 dt 21.08.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PL-97 GROUP Gramsh 774,000 2021-11-09 2021-11-10 217121140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 up nr.25 date 19.08.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.13 date 20.09.2021,flet hyrje nr.50,51,74,75,76 date 28.09.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 300,000 2021-11-09 2021-11-10 219421140012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2114001 Ndihme financiare vkb nr.102 dt 07.09.2021,nr.100 dt 07.09.2021,vkb nr.104,105,106,107 dt 08.10.2021,bordero
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 139,179 2021-11-08 2021-11-09 219021140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.61 date 31.10.2021 mirmb varreza te vjetra muaj tetor 2021,kontrate nr.2302 date 21.06.2020,situacion tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) EGIAN MED Gramsh 238,800 2021-11-08 2021-11-09 218821140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 up nr.21 date 02.08.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.175 date 27.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 2,054,151 2021-11-08 2021-11-09 218921140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.60 date 31.10.2021 pastrim,gjelberim,mirmb varreza muaj tetor 2021,kontrate nr.3946 date 15.10.2020,situacion tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) " XHAFATRAVEL " Gramsh 455,999 2021-11-08 2021-11-09 218721140012021 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2114001 up nr.30 date 05.10.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.1683 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Albsig Jetë Gramsh 475,500 2021-11-08 2021-11-09 219121140012021 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 2114001 up nr.32 date 18.10.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.317 date 21.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 69,868 2021-11-05 2021-11-08 217221140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Gramsh 32,566 2021-11-05 2021-11-08 216821140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat nr.63 date 04.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 10,020 2021-11-05 2021-11-08 216921140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Fat nr.196 date 02.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,127,988 2021-11 2021-11-05 216421140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Porocan nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 501,148 2021-11 2021-11-05 216221140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 567,176 2021-11 2021-11-05 216621140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,417,632 2021-11 2021-11-05 216721140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Bashkia Gramsh nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,151,920 2021-11 2021-11-05 216121140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje nd.ekonomike vendim nr.10 date 01.11.2021,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 24,000 2021-11 2021-11-05 215721140012021 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta udhetim brendshem,bordero,autorizim