Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,147,876 2022-02-09 2022-02-10 10031140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 471,496 2022-02-09 2022-02-10 100421140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 666,474 2022-02-09 2022-02-10 100521140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 74,966 2022-02-09 2022-02-10 10621140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 285,095 2022-02-09 2022-02-10 11221140012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 2,035,224 2022-02-09 2022-02-10 7321140012022 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.95 date 31.12.2021 pastrim,gjelberim,mirmb varreza muaj dhjetor 2021,kontrate nr.3946 date 15.10.2020,situacion dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Gramsh 3,800 2022-02-09 2022-02-10 11121140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Ndalese sindikate periudhen dhjetor 2021,janar 2022 nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 136,539 2022-02-09 2022-02-10 10721140012022 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.94 date 31.12.2021 mirmb varreza te vjetra muaj dhjetor 2021,kontrate nr.2302 date 21.06.2020,situacion dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 913,290 2022-02-09 2022-02-10 10041140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm skenderbegas vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,175,440 2022-02-09 2022-02-10 9821140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovjat vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,214,126 2022-02-09 2022-02-10 9921140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Porocan vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 267,040 2022-02-09 2022-02-10 11321140012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar,kryepleq bordero dhjetor 2021,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,141,152 2022-02-09 2022-02-10 9721140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Pishaj vendim nr.1 dt 31.01.2022 nd.ekonomike bordero janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 8,370,262 2022-02-02 2022-02-03 7621140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,630,564 2022-02-02 2022-02-03 7821140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 3,185,999 2022-02-02 2022-02-03 7721140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 48,622 2022-02-02 2022-02-03 8121140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga QKB bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 48,622 2022-02-02 2022-02-03 8221140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga QKB bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 184,042 2022-02-02 2022-02-03 8021140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero janar 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 89,058 2022-02-02 2022-02-03 7921140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero janar 2022,listepagese banke