Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 100,000 2022-02-22 2022-02-23 15121140012022 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2114001 VKB nr.137 dt 29.12.2021,konf prefekt,ndihme financiare bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,824 2022-02-22 2022-02-23 15021140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 771,326 2022-02-22 2022-02-23 14821140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm tunje paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 303,991 2022-02-22 2022-02-23 14921140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm tunje paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 30,200 2022-02-21 2022-02-22 14421140012022 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta bordero shkurt 2022,listepagese banke,autorizime
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 14,384 2022-02-21 2022-02-22 12821140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm kushove paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 61,062 2022-02-21 2022-02-22 12521140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm kodovjat paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 446,630 2022-02-21 2022-02-22 13821140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm kushove paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,605,674 2022-02-21 2022-02-22 12921140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm porocan paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 1,781,306 2022-02-21 2022-02-22 13421140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm kodovjat paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 398,396 2022-02-21 2022-02-22 13521140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm sult paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 22,100 2022-02-21 2022-02-22 14321140012022 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta bordero shkurt 2022,listepagese banke,autorizime
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 12,340 2022-02-21 2022-02-22 14721140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Fat nr.244 date 05.01.2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,081,479 2022-02-21 2022-02-22 13021140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm skenderbegas paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 15,000 2022-02-21 2022-02-22 14521140012022 Sherbime te tjera 2114001 Pagese shp.operative bordero shkurt 2022,urdher nr.268 date 17.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 165,730 2022-02-21 2022-02-22 14021140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm sult paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 365,317 2022-02-21 2022-02-22 13621140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm lenie paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 54,500 2022-02-21 2022-02-22 14221140012022 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta bordero shkurt 2022,listepagese banke,autorizime
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,379,415 2022-02-21 2022-02-22 13921140012022 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm pishaj paaftesia bordero shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 32,481 2022-02-21 2022-02-22 13221140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar