Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,029,049,959.00 8,500 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 203,734 2021-11-25 2021-11-26 226821140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Lenie paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 6,282 2021-11-25 2021-11-26 227521140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425093748 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 347,557 2021-11-25 2021-11-26 226221140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Tunje paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 50,300 2021-11-25 2021-11-26 224921140012021 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta udhetimi bordero nentor 2021,autorizime
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 2,570 2021-11-25 2021-11-26 227921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425092450 date 25.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 538,199 2021-11-25 2021-11-26 225921140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Kushove paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 151,749 2021-11-25 2021-11-26 225121140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Sult paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 13,658 2021-11-25 2021-11-26 227821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425099654 date 23.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 38,300 2021-11-25 2021-11-26 225021140012021 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta udhetimi bordero nentor 2021,autorizime
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,169,451 2021-11-25 2021-11-26 226621140012021 Pagese paaftesie 2114001 Njesia adm Porocan paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 13,641 2021-11-25 2021-11-26 227321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397588 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 6,405,858 2021-11-25 2021-11-26 225221140012021 Pagese paaftesie 2114001 Bashkia Gramsh paaftesia bordero nentor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 16,866 2021-11-25 2021-11-26 227621140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425092589 date 27.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 3,141 2021-11-25 2021-11-26 227721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425099678 date 23.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 5,493 2021-11-24 2021-11-25 221421140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425107129 date 25.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 222521140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425793391 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 7,240 2021-11-24 2021-11-25 223521140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397452 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Blueprint Technologies Gramsh 469,548 2021-11-24 2021-11-25 220521140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 up nr.27 date 13.09.2021,ftese oferte,njoftim fituesi app,fat nr.122 date 19.10.2021,flet hyrje nr.57,58,59 date 19.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 3,880 2021-11-24 2021-11-25 221721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425101284 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 31,919 2021-11-24 2021-11-25 222121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425718843 date 31.10.2021