Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,029,049,959.00 8,500 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 218 2021-11-24 2021-11-25 222621140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425094201 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,343 2021-11-24 2021-11-25 222821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425099032 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 117 2021-11-24 2021-11-25 223121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425098281 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,125 2021-11-24 2021-11-25 224121140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425093715 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) LIBRARI DYRRAHU Gramsh 861,260 2021-11-24 2021-11-25 220421140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 up nr.26 date 23.09.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.310 date 23.09.2021,flet hyrje nr.81,82,83,84,85,86 date 30.09.2021
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 173,988 2021-11-24 2021-11-25 220621140012021 Uje 2114001 Fat nr.347 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Kleard Zani Gramsh 899,998 2021-11-24 2021-11-25 219221140012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2114001 up nr.31 date 11.10.2021,ftese ofert,njoftim fituesi app,fat nr.1 date 25.10.2021,flet hyrje nr.61,62,64,65 date 25.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 604 2021-11-24 2021-11-25 221821140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425695915 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 5,862 2021-11-24 2021-11-25 222321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425104861 date 28.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 8,433 2021-11-24 2021-11-25 221221140012021 Uje 2114001 Fat nr.425099321 date 29.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 221321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425790667 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 4,474 2021-11-24 2021-11-25 222021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397342 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 1,898 2021-11-24 2021-11-25 222221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425092876 date 25.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 218 2021-11-24 2021-11-25 222921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425104084 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 3,393 2021-11-24 2021-11-25 224021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425092937 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 224221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425793265 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 221521140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425781408 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 285 2021-11-24 2021-11-25 223021140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425101424 date 30.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 340 2021-11-24 2021-11-25 220921140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425780735 date 31.10.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 2,234 2021-11-24 2021-11-25 222721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.425397616 date 31.10.2021