Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 257,584,502.00 767 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-07-08 2021-07-09 11210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik internet,fat 4023/2021 dt 5.07.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 183,124 2021-07-08 2021-07-09 11410290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik energji kontrate F 109839,fat nr 411758627 dt 31.03.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 148,092 2021-07-08 2021-07-09 11610290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik energji kontrate F 109839,fat nr 414313374 dt 31.05.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 237,625 2021-07-01 2021-07-02 10710290482021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga qershorj 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 193,154 2021-07-01 2021-07-02 10610290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga qershorj 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 207,935 2021-07-01 2021-07-02 10810290482021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga qershorj 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,102,349 2021-07-01 2021-07-02 10510290482021 Shtese page per vjetersi ne pune 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga qershorj 2021,listepagese,nr pun 57/56
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-06-30 2021-07-01 10210290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik transferta tek individet ft rn 0000401254714 dt 31.05.2021 vkm nr 855 dt 4.11.2020
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 9,000 2021-06-30 2021-07-01 10410290482021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mirembajtje paisje zyre konstatim 6596 dt 28.06.2021 pv 6596/1 dt 28.06.2021 ft 75 dt 28.06.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-06-30 2021-07-01 9810290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon , ft 3031 d 9.06.2021 nr klienti 11000008667 maj 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-06-30 2021-07-01 9710290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon , ft nr 3030 dt 9.06.2021 nr kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,968 2021-06-30 2021-07-01 10010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefoni , ft 3033 dt 9.06.2021 nr klienti 11000008667 maj 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-06-30 2021-07-01 9910290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon , ft 3032 dt 9.06.2021 nr klienti 11000008667 maj 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) F.L.E.SH. Tirane 172,800 2021-06-30 2021-07-01 10110290482021 Blerje dokumentacioni 1029048Gj Admin Shk Pare,lik bl dok kerkese nr 5244 dt 20.05.2021 u prok 5244/2 dt 20.05.2021 pv 5244/1 dt 20.05.2021 ft of 5244/3 dt 20.05.2021 ft 36 dt 8.06.2021 fh nr 36 dt 8.06.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-06-30 2021-07-01 9610290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon , ft nr 3029 dt 9.06.2021 kl 1100000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-06-30 2021-07-01 10310290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik uje , kontr 5883/3 dt 9.06.2021 ft nr 130495 dt 9.06.2021 u prok nr 5883/1 dt 9.06.2021 pv 5883/2 dt 9.06.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 96,021 2021-06-14 2021-06-16 9110290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb print publ, up nr 1216/9, dt 10.02.2021, njof fit nr 1216/18, dt 23.03.2021, kon nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 142/2021, dt 07.06.2021, maj 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 591,215 2021-06-14 2021-06-15 9010290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, ft nr 1549, seria 86822249, dt 26.05.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ERVIN LUZI Tirane 118,800 2021-06-14 2021-06-15 9510290482021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029048Gj Admin Shk Pare,lik mat pastr, ngrohje, up nr 4843/1, dt 01.06.2021, ft nr 88/2021, dt 01.06.2021, fh nr 88/2021, dt 01.06.2021, pv dt 01.06.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-06-14 2021-06-15 9310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik internet, ft nr 2787/2021, dt 02.06.2021, Maj 2021